רכשו ידע רב בתחום האופטיקה הפיזיקלית
 

בשבוע שעבר התכנסו חברי ועדת החינוך העירונית וסיכמו את השנה החולפת וביעדים לשנת 2013. בעירייה הדגישו השבוע כי כ-48% מתקציב העירייה בשנת 2013 יושקע בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בסך הכל 112 מיליון שקלים.

מעיריית יבנה נמסר כי בישיבה הוצגו התוכניות לקידום ופיתוח תלמידים מצטיינים, כגון תוכנית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית בשיתוף חברת נס-טכנולוגיות, אקדמיזציה של החינוך התיכוני בשיתוף ביה"ס להנדסאים שנקר, פיתוח קבוצת למידה בתחום הרפואי בשיתוף תלמידי מגמת הביו-הייטק בביה"ס נריה וחברת אינטרלאב, פיתוח לימודי המתמטיקה בשיתוף אוניברסיטת בר-אילן, פיתוח מיומנות אישית בתחום ההייטק במסגרת פרויקט אלונים של חיל המודיעין, ופיתוח לימודי הפיסיקה של תלמידי העיר בפרויקט משותף עם ממ"ג שורק.

התלמיד פז זכריה מתיכון "האורן" הוזמן להציג בפני חברי הוועדה את הפרויקט המשותף עם המרכז הגרעיני בשורק, וציין כי הפרויקט פתח בפניו ''עולם חדש'' וכי הוא שוקל בימים אלה המשך לימודים אקדמיים בתחום הפיזיקה.

התוכנית היישובית לשיפור האקלים הבית ספרי נדונה בהרחבה. מדובר בתוכנית שנועדה לצמצם את ביטויי האלימות בקרב תלמידים ופיתוח יכולות גישור ופתרון קונפליקטים. התלמידה נועם ארש-אבן אשר הוכשרה כמגשרת בשנה החולפת, סיפרה לחברי הוועדה על תרומת התוכנית לפיתוח האישי ולשיפור האקלים בבית הספר.