לראשונה הוענק ליבנה פרס ארצי על רמת מוכנות גבוהה לשעת חירום ושיפור ניכר באחזקת המקלטים הציבוריים. המועצה לישראל יפה בשיתוף פיקוד העורף בחרו ביבנה כעיר המצטיינת בקרב הערים הקטנות בתחרות אחזקת מקלטים ציבוריים לשנת 2012. הפרס הוענק לראש העירייה צבי גוב ארי בטקס חגיגי במעמד השר להגנת העורף, אבי דיכטר, ומפקד פיקוד העורף, האלוף אייל אייזנברג.

מעיריית יבנה נמסר כי צוותים מטעם המועצה לישראל יפה בחנו את מוכנותן של כ-400 מקלטים בלמעלה מ-130 רשויות ומועצות בישראל. מדובר בבדיקה קפדנית של המקלטים הציבוריים הנמצאים בתחום אחריותן של הרשויות.

השר דיכטר ציין את שיתוף הפעולה ההדוק עם הרשויות המקומיות והודה לראשי הערים והמועצות על פעילותם ומעורבותם האישית בתחום ההיערכות לחירום. "שיתוף הפעולה של הרשויות מאפשר לממשלה לקבל החלטות שקולות ונבונות. אפשר לומר בביטחון כי המקלט הוא הבטון והרשויות הן הפלדה". האלוף איזנברג אמר כי ''חוסנה הלאומי של מדינת ישראל מבוסס על יכולתם של האזרחים להתמודד עם כל אתגר. בשנים האחרונות חל שיפור ניכר במוכנות הציבור לאירועי חירום ופיקוד העורף ימשיך לסייע לרשויות בהיערכות זו".

גוב ארי אמר: "המקלט מהווה רכיב חשוב בתפיסת הביטחון של התושב, והעירייה תמשיך לשמור על רמת תחזוקה נאותה של המקלטים. אנו חיים בתקופה בה העורף הופך להיות מרכיב משמעותי בחוסן הלאומי, ואני קורא לכולנו לתחזק ולהכין את המקלטים בבתים בתקווה כי לא נזדקק לעשות בהם שימוש. תודתי לקב"ט העירוני ולאנשי התחזוקה על פעילותם השוטפת לשמירה והכשרת המרחבים והמקלטים בעיר".