גוב ארי מעניק את אלבום העיר למנהל אגף שחר

"העיר יבנה מציגה רף מאוד גבוה בטיפול בילדים ונוער", כך אמר מנהל אגף שח"ר במשרד החינוך, יעקב טוויל, בתום ביקור ביבנה יחד עם הצוותים המקצועיים במשרדו. אגף שח"ר נחשב ליחידה מרכזית במשרד החינוך, ומעמדו מתבטא בין היתר באחריותו לטיפול בילדים ונוער בסיכון, מניעת נשירה מבתי ספר, תוכניות לקידום הישגים ועוד.

בישיבת עבודה שנערכה בלשכתו, סקר ראש העירייה צבי גוב ארי את יעדי החינוך והחזון החינוכי תוך שימת דגש על הטיפול בפרט. גוב ארי ציין כי העירייה משקיעה משאבים רבים במערכת החינוך ומפעילה פרויקטים אשר נועדו לצמצם את הפערים החינוכיים של התלמידים, למנוע נשירה גלויה וסמויה ממערכת החינוך, להביא לגידול באחוז הזכאים לבגרות מלאה ואיכותית ולהרחיב את שיעור הפונים ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה.

בביקור השתתפו מנהל אגף שח"ר במחוז המרכז, חיים שרעבי, מפקחים ארציים באגף שח''ר, ראש מינהל החינוך רות שרעבי ומנהלת מיט"ל גיטי גולן. 

לדברי גוב ארי בישיבה, "המערכת העירונית פועלת מתוך אמונה כי כל תלמיד יכול להגיע לנקודת זינוק שוויונית ולמימוש עצמי. שיעור הנשירה ביבנה עומד על 0.8% בלבד, פועל יוצא ממגוון רחב של שירותים שאנו מפעילים. כאן לא מוותרים על אף ילד".

גוב ארי ציין כי בעיר פועלים מרכזים מקצועיים ותוכניות לאוכלוסיות השונות, בין היתר, המחלקה לייעוץ וטיפול לילד (מיט"ל), מועדוניות ופנימיות יום, מרכז למידה טספצ'ין, מרכז חינוכי קדימה-יובל, חונכות אישית למניעת נשירה, מרכז משאבים לסגירת פערים לימודיים, כיתות תלם, אתגר (אומץ) ומב"ר, מפתן ארזים, ארגוני מתנדבים בחינוך כגון צהלה, גמלא, ידיד לחינוך ועוד. לצד כל אלה הציג ראש העירייה את התוכניות לטיפוח מצוינות בקרב תלמידים מצטיינים.

בישיבה הוצגו הישגי מערכת החינוך העירונית: שיעור הזכאות לתעודת בגרות בשנת הלימודים תשע"ב עמד על 90% בתיכונים האלון והאורן ו-88% בתיכון נריה. מהעירייה נמסר כי נתוני הזכאות לבגרות בתשע"ב מלמדים כי תלמידי כיתות אתגר ומב"ר (מסלול בגרות רגיל) רשמו הישגים נאים: בתיכון נריה 83% ו-96% בהתאמה, תיכון האלון 63% ו-99% ובתיכון האורן 57% ו-96%.

נתון נוסף שהוצג היה שיעור הגיוס לצה"ל מכלל השנתון שעמד על 89.2%. בהמשך היום נחשפה המשלחת לפרויקטים חינוכיים מיוחדים המופעלים בבתי הספר ובגני הילדים, וחבריה ביקרו בכיתת אתגר בתיכון האלון, בגן המדעי-טכנולוגי ובסדנת המכונאות בביה"ס מפתן ארזים.

"רצף התוכניות החינוכיות ביבנה נבנה עם משנה סדורה ובהתאם ליעדים נכונים וברורים", אמר טוויל והוסיף כי "מה שראינו כאן מרשים בכל קנה מידה. יבנה מציגה רף מאוד גבוה בטיפול בילדים ונוער. מדובר בעיר שהיא דוגמא נפלאה להפעלת שיטות עבודה ותוכניות חינוכיות התורמות לכלל האוכלוסייה. יש כאן קרקע פורייה וראש עירייה המכיר בערך החינוך לבניין הדורות הבאים לצד צוות עירוני נאמן".

ראש אגף שח"ר הבטיח לבחון בחיוב את דרישותיו של גוב ארי, בין היתר פתיחת כיתות אתגר נוספות, הוספת מתרגלים לכיתות ושעות תגבור לקראת מבחני הבגרות.