בשבוע שעבר אדם כבן 70 יצא מביתו ללא הפלאפון בשעות אחר הצהריים, ולא חזר גם לאחר כשלוש שעות. בני המשפחה המודאגים הגיעו לתחנת המשטרה וביקשו את עזרתם בחיפוש אחריו, היות ולטענתם מדובר בחולה אלצהיימר שלא יודע להתמצא במרחב.

השוטרים  קיבלו את תיאורו ויצאו לסריקות באזור מגוריו. השוטרים בדקו גם בבתי החולים, אם הגיע אדם העונה לתיאור. כעבור שעתיים של חיפושים האיש חזר לביתו בריא ושלם, כשלטענתו רק יצא לשאוף אוויר ולא התכוון להדאיג את משפחתו.

באירוע נוסף, נעדר כבן 50 הקפיץ את שוטרי יבנה, לאחר שבני משפחתו סיפרו כי  הוא יצא בשעות הבוקר המוקדמות לעבודה במפעל, אך לקראת השעה 11:00 בבוקר התקשר המעסיק שלו והודיע להם כי הוא לא הגיע לעבודה. השוטרים יצאו לסריקות באזור ביתו ובאזור המפעל, בדקו בבתי החולים, ורק לקראת הצהריים הגיע האיש לביתו חצי מנומנם. האיש סיפר כי היה בדרכו לעבודה, אך היה מאוד עייף, מצא ספסל באחד הרחובות, שכב עליו וכנראה נרדם.

במקרה שלישי, שתי נערות שהוריהן דאגו מכיוון שיצאו לבלות באחד הערבים ולא חזרו עד חצות. ההורים הגיעו לתחנת המשטרה כשהם מודאגים וביקשו את עזרת המשטרה בחיפושים אחריהן. השוטרים קיבלו את תיאורן של הנערות והחלו בסריקות במקומות הבילוי שהיו אמורות להיות בהן ונעשה גם איכון למכשיר הפלאפון שלהן. לאחר מספר שעות, בעוד השוטרים בודקים ומחפשים, שתי הנערות שבו לביתן. הנערות מסרו כי בילו אצל חברה מחוץ לעיר.