אוראל עמר מיבנה, סטודנט במכללת "אורט רחובות", זכה במקום השלישי בתערוכה ארצית של מגמות אלקטרוניקה לעתודאים. נושא הפרויקט: מערכת לניטור עיבוד והעברת נתוני טיסה להקלטה.

באוניברסיטת תל אביב מתקיימת מדי שנה תערוכת פרויקטים ארצית במסגרת לימודי עתודאים במגמות האלקטרוניקה והמחשבים. בתערוכה מציגים סטודנטים מכל המכללות בארץ את פרויקט הסיום שלהם לרבות בניית מעגל אלקטרוני הכולל רכיבי חומרה ותוכנה.

שילוב זה בין חומרה לתוכנה הוא נקודת שיא בתהליך ההכשרה של הסטודנטים, ומבטא באמצעות הפרויקט את כל הידע הנרכש במהלך לימודי האלקטרוניקה. בנוסף לביצוע הפרויקט, מכין הסטודנט ספר פרויקט אשר בו מתועד כל תהליך בניית הפרויקט ופיתוחו, וחומרים ששמשו את הסטודנט כגון שרטוטים חשמליים ותוכנה מתאימה.

לאור הדרישה של חיל האוויר לפיתוח מערכות, פיתח עמר מערכת המדמה קופסה שחורה נוספת בעלת נגישות גבוהה שמעבדת נתוני טיסה. המערכת מתאימה לכל מטוס ומסוק.

מנהל מכללת אורט רחובות, ד"ר יוסף גרונפלד, מסר: "אנו גאים בסטודנטים אשר תורמים מעבר למה שנדרש בשגרה ומגיעים להישגים. זו השנה השנייה ברציפות שסטודנט ממכללת אורט רחובות זוכה בתחרות. הסטודנט אוראל עמר הביא הרבה כבוד למכללה".