מתנדבי מועדון יבנה של עמותת "אור ירוק" החלו בשיתוף פעולה צמוד עם עיריית יבנה כדי לתקן מפגעי דרך ברחבי העיר למען בטיחות התושבים. לשם כך צוות איתור המפגעים של המועדון בשיתוף החברה למתנ"סים החלו במפגשים עם נציגי העירייה.

אחת הפעילויות המרכזיות שמבצעים מתנדבי אור ירוק בעיר היא לאתר ולדווח על מפגעי בטיחות מהותיים לעירייה. לאחר הדיווח, העירייה בודקת את הליקויים שנמצאו ומתקנת אותם במידת הצורך. תיקון מפגעים אלו, נמסר מעמותת אור ירוק, מעלה את רמת הבטיחות של התושבים ומאפשר להם לחיות בסביבה בטוחה יותר.

לאחרונה הציגו המתנדבים לראש העירייה צבי גוב ארי את מפגעי הבטיחות בשכונת נווה אילן. בפגישה נכחו גם מהנדס העירייה וכן הגורמים השונים בעירייה הקשורים לבטיחות בדרכים. המתנדבים הסבירו לנציגי העירייה כי ישנם כמה מפגעים בשכונה הדורשים טיפול מיידי כדי למנוע תאונות דרכים.

שלושת מפגעי הבטיחות המרכזיים אותם הציגו: שדה ראייה לא רחב מספיק בצומת הרחובות שפלה-גולן, היעדר מעברי חציה ברחוב השפלה וקרבת דרכי הגישה לבית הספר "רמות ויצמן" לכבישים. המתנדבים גם הציגו פתרונות אפשריים והסבירו, כי טיפול במפגעי הבטיחות יתרום לשיפור רמת הבטיחות בשכונה, וייתן תחושת בטחון להורים בשלחם את הילדים לבית הספר.

מתנדבי מועדון יבנה דיווחו, כי גוב ארי התייחס ברצינות רבה ובענייניות לנושאים שהועלו, והבטיח לקיים דיונים במוסדות העירייה ולמצוא דרכים לשיפור ולתיקון הליקויים.