"לפני כחצי שנה החלטתי להתחיל להתנדב גם באומ"ץ – תנועה לא פוליטית בראשותו של המייסד והיו"ר העיתונאי אריה אבנרי", מספר אמיר חרמוני מיבנה. ומהי תנועת אומ"ץ? "אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי".

"התלבטתי רבות האם להתנדב בעוד ארגון", הוא אומר, "בנוסף להתנדבותי ברוטרי, כ-12 שנים, ובאנוש, כשש שנים. ההתנדבות ברוטרי ובאנוש היא לנשמה, בעוד שההתנדבות באומ"ץ היא למען עתידם של נכדיי. ניתן להבין את החשיבות שאני נותן לצורך במאבק בשחיתות השלטונית. אני רואה בשחיתות הסרטן בגוף המדינה. באומ"ץ הקמתי ועדה להרחבת השורות, שבין היתר פועלת לשיפור הצד הארגוני של התנועה, חיזוק הקשר עם האוהדים והחברים וגיוס חברים ותורמים לתנועה. כל הקוראים מוזמנים ליצור איתי קשר ולהירשם כחברים בתנועה".

אחת הפעילויות שהוועדה הטילה על חרמוני היא עריכת תקציר פעילות חודשי של אומ"ץ, ושליחתו לרשימות התפוצה של אומ"ץ. עיון בתקציר שהופץ בחודש מרץ 2013 מגלה פעילות מגוונת ורבה, למשל:

פנייה לשר הפנים, "שיפעל להשעיית ראש עיריית רמת גן בעקבות הגשת כתב אישום חמור נגדו. אומ"ץ התריעה בפני השר, שבמידה ולא יפעל כבקשתה, תראה עצמה רשאית לפעול בדרך משפטית".

או פנייה ליפתח רונטל, יו"ר הדירקטוריון של חברת החשמל, בעניין מינוי זאב נהרי כיועץ פיננסי בחברת החשמל. הפנייה באה בעקבות פרסום בעיתון 'דה מרקר' שבו נכתב שהדירקטוריון של חברת החשמל החליט למנות את זאב נהרי, לשעבר משנה למנכ"לית בנק לאומי, לתפקיד יועץ פיננסי של החברה. המינוי זה מעורר שורה של שאלות נוקבות: מדוע מונה נהרי לתפקיד זה ללא מכרז כנדרש? האם אין ניגוד אינטרסים בעובדה שנהרי שימש בעבר גם כדירקטור בבנק ערבי-ישראלי שהעניק בעבר הלוואה בסך 800 מיליון שקלים לחברת החשמל לבין מינויו הנוכחי?".

פעילות נוספת: פנייה ליועץ המשפטי לממשלה בנושא "המחדלים בהתנהלות ריצת המרתון של תל אביב, שגרמו למוות של רץ ולעשרות נפגעים"; פנייה לראש עיריית אשקלון ולראשי ערים נוספות בעניין של שימוש אסור במשאבי הרשות המקומית לצרכי תעמולת בחירות; ופנייה לשופט (בדימוס) יוסף שפירא מבקר המדינה בנושא הצהרות הון של השרים החדשים.