השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, ביקר ביום שלישי בשכונה הירוקה בעיר. השר נפגש עם ראש העירייה צבי גוב ארי והתרשם בשטח מהמערכת הפניאומטית לפינוי אשפה ומיישום תוכנית הפרדת האשפה במקור אותה מובילה העירייה.

גוב ארי סקר בפני השר את תוכניות הפיתוח אותן מובילה העירייה והציג את הגידול הדרמטי במספר התושבים ואת תוכנית אכלוס השכונות החדשות לשנים הקרובות.     

מנתונים שהציג גוב ארי עולה, כי שיעור מיחזור האשפה בעיר בשנת 2012 עמד על 41.5% מסך האשפה, מאות מיכלים וכלי אצירה נוספו ברחבי העיר וכמות הפסולת המועברת למיחזור בשנה שחלפה הייתה גבוהה בעשרות אחוזים ביחס לערים בסביבה. בנוסף ציין גוב ארי, כי העירייה מעודדת שימוש באנרגיה חלופית, שימוש בתאורה חוסכת אנרגיה (לדים), סלילת16 ק"משל שבילי אופניים וקידום התוכנית להשקיית השטחים הציבוריים במים מושבים ממכון הטיהור העירוני.

ראש העירייה הדגיש בפני השר פרץ כי פעילות חשובה זו כרוכה במעמסה כלכלית המכבידה מאוד על תקציב הרשות, וקרא לשר להרחיב את תמיכת משרדו על מנת שניתן יהיה להמשיך ולפעול לקידום תחומי איכות הסביבה.

השר הודה על האירוח וקבלת הפנים החמה, ואמר כי "אין לי ספק שיותר ויותר אנשים ירצו לגור בדירות ירוקות עם תקן כפי שקורה ביבנה".