ראש עיריית יבנה, צבי גוב ארי, קורא לתושבי השכונות הוותיקות בעיר לא ללכת שבי אחר תוכניות פינוי בינוי חדשות שמציגים מועמדים לראשות העירייה, זאת כיוון שאין להן כל סיכוי להגיע לכדי ביצוע.

לדברי גוב ארי, עיריית יבנה יזמה, הובילה ואישרה חמש תוכניות לפינוי בינוי (האלון, הכלנית-השושנים, חסכון-העצמאות, הכרמל, החרמון), שלוש מהן אף אושרו בוועדה המחוזית, קיבלו היתר לביצוע ומצויות בידי יזמים הפועלים מול התושבים. לעומת זאת תוכנית פינוי בינוי במתחם הערבה (זית, תאנה, אורן) לא עברה אישור סטטוטורי מפאת העדר סיכוי, כדבריו.

"תוכנית זו לא אושרה על ידי ואף לא זכתה לתמיכה משום גורם הנדסי בעירייה", טוען גוב ארי, "מדובר בחלום רע שעקרו בניית 1,400 יחידות דיור על שטח של 25 דונם. נשווה זאת לשכונת נאות בגין הפרוסה על כ-400 דונם עם 1,354 יחידות דיור, והסובלת גם היום מהעדר חנייה מספקת ועוד".

ועוד גוב ארי: "שאלו את משווקי החלומות האם בידיהם אישור לאפשרות היישום מטעם גורמי ההנדסה בעיר. אם לא, הרשו להם לחלום לבד. לתושבי השכונות הוותיקות ארצה לומר, כי אף לרגע לא הזנחנו העיסוק בפינוי בינוי, זהו תהליך ארוך המושפע מאוד מהכדאיות הכלכלית של היזמים, שעומדת בניגוד גמור לשאיפה להקטין את רמת הצפיפות".