ביום רביעי שעבר יצאו תלמידי שכבה ח' בתיכון האלון לטיול שנתי באזור מדבר יהודה. השנה יזמו מורה ומנהלת החטיבה את הרעיון לעלות למצדה עם שחר, יחד עם ספר תורה ולקרוא בו בבית הכנסת המשוחזר.

התלמידים נאספו ליד רחבת היכל התרבות בשעה 23:00 בלילה ביום רביעי ובהגיעם למצדה, בשעה 2:30 לפנות בוקר, צפו במיצג אור קולי מרשים, בו תוארו בפירוט הממצאים הארכיאולוגים שנאספו בחפירות על ידי יגאל ידין ובני משלחתו בשנות ה-50.

לאחר מכן ניתנה סקירה היסטורית נרחבת על קורות הסיקריים, כת יהודית קנאית שפעלה בימי המרד הגדול בשנת 66 לספירה, בראשה עמד יאיר בן אלעזר וסופם הטרגי. הישיבה בצוותא למרגלות המצדה וההתבוננות בשמיים זרועי הכוכבים גיבשה מאוד את התלמידים וגרמה להנאה רבה.

עם סיום המיצג, התחלקו התלמידים לקבוצות על פי כיתות ובראש כל קבוצה מדריך מטעם החברה להגנת הטבע. המדריכים הסכימו לצאת לדרך רגע לפני עלות השחר כדי להגיע לפסגה עם הזריחה.

כשהקבוצות סיימו את הטיפוס, נכנסו יחד עם הרב חיים אריה כהנא אל בית הכנסת המשוחזר והתפללו את תפילת שחרית עם טליות ותפילין, תוך כדי שאחד מתלמידי השכבה קורא בתורה.

השחר עלה, והתלמידים היו מאושרים מעצם הזכות לעלות למצדה עם ספר התורה ולקרוא בו יחד עם הזריחה. הנוף שנשקף למרגלות המצדה לכיוון ים המלח שימח את הלבבות והיה מרהיב, לא כל יום זוכים לחוויה כה עשירה ומעשירה.

בהמשך ירדו התלמידים בשביל הנחש עם ספר התורה בידם, עלו על האוטובוסים והמשיכו לבית ספר שדה עין גדי שם אכלו ארוחת בוקר טעימה שלאחריה המשיכו ליהנות מהמקום: טיפסו בנחל דוד אל מפל דוד תוך כדי שהם משתכשכים במים וצופים מקרוב בשפני סלע וביעלים בני המקום. מאוחר יותר חזרו אל ביתם עייפים אך מאושרים.