ראש העיר, צבי גוב-ארי וראשי המכלולים סקרו את פעולות העירייה וההערכותה בעקבות המצב הביטחוני. מפקד מחוז המרכז בפיקוד העורף, אל"מ יאיר ברקת, שיבח את שיתוף הפעולה וההיערנות הגבוהה של תושבי ישראל ואמר כי ''החמאס מתוסכל ומתקשה להשיג הישגים ממשיים. חשוב מאד שאזרחי ישראל ימשיכו לנהוג על-פי הנחיות פיקוד העורף ובשעת אזעקה יש להיכנס למרחב מוגן ולשהות בו 10 דקות". מפקד המחוז ציין את מנהיגותו של ראש העיר, מנהלי העירייה וקצין הביטחון ואמר כי "העיר יבנה מהווה מודל ודוגמא בכל הקשור למוכנות ולהערכות נכונה לכל תרחיש". מפקד תחנת יבנה, רפ"ק אלון שמעוני ציין את ערנותם הגבוהה של תושבי העיר ואת מסירותם של שוטרי התחנה והמתנדבים העמלים לטפל בכל דיווח המתקבל במוקד 100.

 

שירותי תמיכה והדרכה לתושבי העיר

ליום שלישי, 15.7.14

תושבים יקרים,

מצב הלחימה הנמשך מעורר הצורך לסיוע וטיפול אישי בנפגעי חרדה, בנזקקים להדרכה, באשר לטיפול בילדיהם, ולהדרכה בנושא ההתגוננות.

אבקש להביא לידיעתכם דבר השירותים בתחומים האלה אשר עומדים לרשותכם:

א.   צוות פסיכולוגים לסיוע להורים שילדיהם בחרדה: העירייה מעמידה צוות זה לשירותכם 24 שעות ביממה. ניתן להתקשר למרכז השליטה (106) אשר יעמיד לרשותכם איש מטעם השירות הפסיכולוגי.

ב.    שירותי תמיכה נפשית לקהילה- להלן שירותי תמיכה של קופות החולים וגורמים מוסדיים העומדים לרשותכם:  

קופ"ח מאוחדת- 3833*

אדלר תמיכה וייעוץ להורים- 1-800-800-955

נט"ל- תמיכה נפשית 1-800-363-363

קופ"ח מכבי שירותי בריאות– קו חם לסיוע נפשי – 3555*

ויצ"ו – קו חם להדרכת הורים בגיל הרך -  6968*

קופ"ח שירותי בריאות כללית – קו סיוע להורים – 2700*

קופ"ח לאומית שירותי בריאות – 1-700-507-507

ער"ן- עזרה ראשונה נפשית 1201

המשרד לאזרחים ותיקים- 8840*

מוקד מידע הטלפוני של משרד הבריאות  - 5400*

ג.     הדרכה בנושא התגוננות: ניתן לפנות למרכז השליטה העירוני (106) אשר ידאג לשלוח לביתכם מדריך לייעוץ והדרכה בנושא מיגון.

 

ד.    בהתאם להחלטת משרד הבריאות כלל המרפאות של קופות החולים יתנו מענה אחוד לכלל המבוטחים, בטווח 0-40 ק"מ.כל מבוטח בטווח זה שמרפאתו נסגרה, יכול לגשת לקופת החולים ולבית מרקחת של הקופה הקרובים למקום מגוריו לקבלת שירות רפואי (גם אם אינו מבוטח בקופה זו).

 

      שלכם,

                                                                           צבי גוב-ארי

ראש העיר