בחודשים האחרונים התמודד איש הכדורסל הוותיק של יבנה, יוחנן פלד (67), עם גידול סרטני שתקף אותו במיתרי הקול. את ההתמודדות הקשה הוא העביר ורכך בעזרת תחביבו החדש: צילום נופים. את תמונותיו, שצילם בכל רחבי ארצנו, פרסם יוחנן בעמוד הפייסבוק שלו וזכה לתשבחות אינספור.  היום לאחר שהוכרע על ידי המחלה הארורה, תשבוחות אלו הפכו להספדים ודברי פרידה.

אחותו פנינה בר כתבה:
9.5 חודשים של מלחמה קשה ומכאיבה עברו עליך, לחמת בגבורה בכל מה שלא הכרת בכל ימי חייך....אבל המחלה היתה חזקה ממך...תהיה חסר לי כל כך....האח הגדול שלי ....אחי, שאהב כל כך את החיים, את הים , את הזריחות והשקיעות, את ארץ ישראל היפה....כך אזכור אותך תמיד, מחייך והעיניים הכחולות כל כך מביטות בשמחה לכל מה שאהבת ולכל מי שאהבת.....תמיד היית המודל להערצה בשבילי וכך גם תשאר....אוהבת אותך כל כך....ותמיד תשאר איתי בליבי....תנוח בשלום אח יקר שלי.

חברתו רותי אלבז-רז:
בר אהוב,ראשון לברכת בוקר טוב פורחת וזורחת ...ועכשיו שקיעה ועצב גדול....תחסר לנו מאוד אהוב הפייסבוק ההתייחסות האישית שלו לכל אחד ואחת ..אדם עם לב של זהב...הרגשנו את הכאב לפעמים בין השורות....כולם דאגנו כאושפז....דמעות חונקות את גרוני .....
 
לווייתו של יוחנן תתקיים מחר (יום ד') בבית העלמין ביבנה. יהי זכרו ברוך.