צ'אן עובד מזה 7 שנים בישראל כרצף בבניין. במהלך השנה האחרונה הוא עובד במושב בן זכאי, שם נשמעו לאחרונה אזעקות רבות. "ישבתי ליד הדלת לאחר שבאותו יום היו 10 אזעקות", הוא מתאר, "ולפתע חטפתי רסיס בשיניים בעוצמה אדירה. דיממתי מאוד ואמבולנס לקח אותי לקפלן. מתברר שרסיס חדר לעצם הלסת ונכנס פנימה וחתך את הלשון".

 

ד"ר רוי קונלי, מומחה לכירורגיית פה ולסת, אשר ביצע את הניתוח לצ'אן עם הצוות המנתח ובו ד"ר איריס אדם וד"ר אמנון מוצפי, הסביר כי המטופל הגיע פצוע באורח בינוני עם לסת תחתונה מרוסקת, שיניים מרוסקות וחתך חיצוני בלשון עם גוף זר תקוע. "הוא הוכנס לחדר הניתוח ובהרדמה כללית הוצאנו את הרסיס בשיתוף מחלקת אף אוזן וגרון וביצענו קיבוע ושחזור של הלסת התחתונה ובכך הצלנו אותה. לאחר מספר ימים הוא כבר מסוגל לפתוח את הפה ולאכול ולשתות, ואנו רואים בכך הישג". ד"ר קונלי אומר כי צ'אן יצטרך לעבור תהליך שיקום שלאחריו יגיע לתפקוד מלא. "אין ספק שהיה כאן מזל רב כי הרסיס היה עלול לפגוע בקנה הנשימה ולסכן ממשית את חייו, אך נתקע בלסת ושחזורה יאפשר לו להמשיך ולתפקד באופן מיטבי", הוא סיכם.

 

צ'אן מספר כי היה אמור לחזור לביקור משפחה בסין, ועכשיו ייאלץ לדחות את הנסיעה. "בסין היה גם פיגוע גדול קרוב לאיזור מגוריי ע"י מוסלמים", הוא סיפר, "כך שבאף מקום כבר לא בטוח היום. אני אוהב את ישראל ומרגיש כאן טוב, ומבקש מכל הלב להודות לצות הרפואי בקפלן שהציל אותי", הוא מסכם.