בריכת השחייה העירונית מנוהלת ע"י חברת ש.א.ל.י בהנהלת שאלי לוי. החברה בעלת מוניטין של כ-20 שנים בהפעלת בריכות שחייה ברחבי הארץ ומספקת שירותים מקצועיים לבריכות פרטיות וציבוריות.

בתחילת שבוע שעבר הגיעה תושבת העיר עם בנה בן ה5.5 לבריכה העירונית. הילד, למרה הצער, סובל ממחלת עור בשם 'פסוריאזיס', המאופיינת בהתפרצות פצעים אדומים על פני הגוף.

משרצו להיכנס לבריכה נתקלו במאבטח ובמזכירה במקום שביקשו מהאם להמתין להגעת המנהל. מנהל הבריכה מר שאלי לוי פנה באופן דיסקרטי ומאוד אדיב לאם, וביקש אישור רפואי, לדעת שהפצעים הנ"ל אינם מדבקים, ואף לא יכולים לפגוע בילד עצמו או בשאר המתרחצים בבריכה, וזאת ע"פ הנחיות משרד הבריאות, שאוסרות כניסה למים של כל מתרחץ הסובל ממחלת עור ללא אישור רפואי מפורש. שאלי אף אמר שיסתפק באישור מאת רופא המשפחה. כאמור, הפנייה הייתה מאוד שקטה כשלנגד עיניו עמדו ראיית טובת הילד והציבור וזאת ע"פ חוק.

 

מירי, אמו של הילד, סרבה לקבל את דבריו של שאלי ובמקום התפתחה מהומה, כשהיא מתעקשת שהילד ייכנס ואף משתמשת במילים קשות המוטחות כלפי הנוכחים במקום. כמו כן נאמר ע"י האמא שלפני כחודש הייתה בפארק המים וגם שם לא הסכימו להכניס את הילד ללא אישור רפואי והוסבר לה שהחוק חל על כל הבריכות ע"י משרד הבריאות. לאחר מכן עזבה האם בכעס, תוך הטחת איומים על שומר הבריכה. כמו כן כל האיומים והקללות של גברת ביטון נעשו לפני הילד שלה, שמצאת את עצמו בעין הסערה, שהוא הנפגע העיקרי ממנה.

שעה קלה לאחר מכן, פנתה מירי לכלי המדיה החברתית הנפוץ 'פייסבוק', שם העלתה סטטוס קורע לב בו תיארה את העוול הגדול שלטענתה נעשה לבנה הקטן. הרשת מיד סערה וגעשה והדברים זכו למאות שיתופים והתפשטו כאש בשדה קוצים. כל מי שניסה להגיב בצורה התומכת בהחלטת מנהל הבריכה זכה מיד למבול של קללות, איומים ו'איחולים' אותם הדף לא יכול לסבול.

"יבניתון", בכתבה שפורסמה בשבוע שעבר, לא ירד לעומקו של עניין, אך משהדבר עורר סערה כה גדולה במהלכה הושמץ מנהל הבריכה שבסך הכל פעל על פי החוק, היה חשוב להביא את התמונה המלאה.

בבריכת השחייה וגם בעיריית יבנה ביקשו להדגיש כי כל התקרית הזו הייתה נמנעת לו היה מוצג אישור רפואי כחוק. "מנהל הבריכה אף הציע לאם את שירותי משרדו על-מנת להשיג את האישור הנ"ל", נמסר מהעירייה, "במקום זאת החלה האם לצעוק על המנהל וצוותו, בנוכחות הילד, תוך שימוש בביטויים פוגעניים שאין הדף סובל. חשוב לציין כי הנהלת הבריכה וצוותה פועלים בהתאם לנהלי משרד הבריאות ומקדמים בברכה כל אדם הבא בשעריה מתוך מטרה להעניק שירות מיטבי ולהנעים את זמנם".

 

בבריכת השחיה אמרו השבוע כי ניתן היה לטפל במקרה הזה בצורה הרבה יותר נעימה ויעילה "יש לציין שבתקופה זו קשה מאוד הן ביטחונית והן כלכלית ואנו מברכים כל אדם אשר מגיע להתארח בבריכה. חבל מאוד שהגברת הנ"ל פנתה לתקשורת, מדיה ופייסבוק – שם היא משמיצה את הבריכה על לא עוול בכפנו. אם רק הייתה מציגה אישור רפואי מלכתחילה כל הסיטואציה הלא נעימה הייתה מסתיימת", אמרו והוסיפו "אחרי הכל אנו נשמח לארח את האם והילד וחולי פסוריאזיס אחרים כמובן בהצגת אישור רפואי".