ראש העיר, צבי גוב-ארי ניהל את החמ"ל העירוני ביד רמה ומידי יום ניהל ישיבות עדכון והערכות מצב עם גורמי החירום ומנהלי המכלולים בעירייה. החלטתו האמיצה להמשיך ולקיים את קייטנות הקיץ של החופש הגדול התבררה כהחלטה נכונה.  

 

מלבד אזרח אחד שנפגע באורח קל מאד כתוצאה מריצה למרחב מוגן לא נרשמו נפגעים בעיר. מערכות ההתראה והאזעקות פעלו באופן מושלם ואת כל המטחים שהיו מכוונים לעיר יירטה בהצלחה מערכת כיפת ברזל. תושבי העיר הוכיחו את אהבתם הגדולה לחיילי צה"ל ומאות רבות של חבילות נאספו על-ידי תושבים וגופי העירייה וחולקו לחיילים. תושבים רבים עשו שימוש יומי באתר העירוני, בדף הפייסבוק של העירייה ובאפליקציה כדי להתעדכן בחדשות היומיות שפירסמה העירייה.

 

ביום רביעי בערב העלה ראש העיר הודעה ובה דיווח על החזרה לשגרה. "פיקוד העורף הנחה על חזרה לשגרה וביטול מצב הכוננות. מדינת ישראל והעיר יבנה עברו ימים לא פשוטים במהלך ימי הלחימה בדרום. כוחות צה"ל פעלו בעוז ובגבורה אל מול האויב וחיילנו הקריבו את עצמם למען המשימה", כתב גוב-ארי. 
ראש העיר הוסיף כי העיר יבנה ותושביה גילו חוסן ראוי לציון ועוגן חזק לכוחות הפועלים בשטח. "אורך הרוח, הערבות ההדדית ורוח ההתנדבות של תושבינו מהווים מקור לגאווה עבור כולנו. עברנו אתגרים וימים לא קלים ויכולנו להם. תודתי האישית לכל אחת ואחד מכם על האמון במערכת העירונית ועל היותכם "צוק איתן'' הלכה למעשה וכן לגורמי החירום ולצוותים העירוניים על העשייה, המקצוענות והנכונות להגיב בעת הצורך לכל תרחיש". 

תושבת העיר, יפה נסימי כתבה "יישר כוח גדול מגיע לעיריית יבנה ולעומד בראשה, כול ההתנהלות של העירייה מתחילת המבצע הייתה מסודרת עניינית ומרגיעה. דאגתם לתת לנו תחושה של בטחון, שתפתם אותנו בכול תהליך והחלטה שנתקבלה על ידכם זה נתן לנו תחושה של בטחון. כמו כן פעלתם להמשיך בשגרה של החופש ונתתם לילדים ולנוער מגוון רחב של פעילויות כדי להפיג את הזמן". מאיה דניאל ציינה שהרגשתי מאוד בטוחה שכול יום בשעה קבועה  יוצא דיווח מסודר של ראש העיר עם פירוט של מה היה ומה יהיה. תודה רבה על מגוון ההפעלות החינמיות שהיו, זה מאוד עזר לנו עם הילדים".

 

התושבת ציקי גלוסקא הוסיפה "שאפו לראש העיר שלנו מר צבי גוב ארי שעדכן את התושבים יום יום דרך הרשת החברתית ודאג בכל ימי המלחמה הזו לשמור (עד כמה שהיה ניתן ואפשרי) על שגרת העיר והתושבים. על פתיחת בית ספר קיץ, למרות הביקורת הקשה, ובכך אפשרת לנו ההורים לצאת לעבודה ולהמשיך בשגרת חיינו, ועל פעילויות שונות במימון וסבסוד העירייה. אני אישית מעריכה ומוקירה".