בית הספר לאומנויותביום רביעי האחרון לפני כינוס ישיבת המועצה החודשית יצאו חברי המועצה לסיור באוטובוס שהמתין להם בחניית העירייה. ראש העיר, צבי גוב-ארי נטל את ''הפיקוד'' ושימש ''כמדריך'' וסקר בפני החברים את הפרוייקטים והמבנים המרשימים החדשים המוקמים בעיר. תחילה ביקרו בבית הספר היסודי לאומנויות ע"ש לאה גולדברג אשר ייחנך בתחילת שנת הלימודים. בית הספר מוקם כמתחם למידה המורכב משלוש אונות כיתות עם 18 כיתות בשטח של כ-3,200 מ"ר ויצוייד במיטב הטכנולוגיה. בהמשך ביקרו בגני הילדים ובמעונות החדשים שנבנו בשכונת נאות-רבין על מנת לספק את צרכי האוכלוסיה הצעירה, שמעו סקירה על מרכז הנוער והצעירים ברחוב השייטים (1,700 מ"ר!) אשר ישמש כמרכז קהילתי-עירוני לפעילויות חברתיות, תרבותיות, חוגים ועוד.

 

היכל הספורט על שם רלף קלייןבהמשך ביקרו בהיכל הספורט העירוני החדש ע"ש רלף קליין אשר ישמש את כלל האוכלוסיה ואת קבוצות הספורט התחרותיות בליגות המקצועניות. ההיכל יכלול כ-1,200 מקומות ישיבה, כאשר ישנה אפשרות בהמשך להרחיב את ההיכל בצורה משמעותית עד לקיבולת של כ-3,000 צופים.

 

האמפיתיאטרוןהתחנה האחרונה היתה באמפיתאטרון במזרח העיר, למרגלות תל-יבנה, אשר נמצא בשלבי סיום והשלמת הקונכייה האקוסטית. מדובר בקומפלקס מרשים ביופיו אשר יוכל להכיל כ-5,000 מקומות ישיבה (כסאות ומדשאה)  אשר נבנה ע"י העירייה וישמש לקיום מופעים וארועי תרבות בקנה מידה ארציים, לרווחת תושבי העיר וסביבתה. בעירייה מעריכים כי עם השלמתו של הפרויקט יהפוך המקום לאתר מופעים מרכזי. כמו כן, צפוי כי הפעלת האמפיתיאטרון המתוכנן תמנף בצורה משמעותית את המקום כמוקד תיירותי.

 

 

אחד מחברי המועצה סיפר כי "אין ספק שמדובר בהיקף עשייה מרשים ביותר וכי הנהנים העיקריים הם תושבי העיר. התכניות האסטרטגיות של ראש העיר קורמות עור וגידים ויש לברך על כך".  

 

בישיבת המועצה שנערכה לאחר מכן אושרו תקציבים בלתי רגיליים (תב"ר) בסך מיליוני שקלים להשלמת פרוייקטים אלה ואחרים בתחום הבנייה, החינוך, התרבות, הביטחון ועוד.