בהודעה לתושבים שפורסמה ע"י העירייה אמר ראש העיר כי "החמאס פתח במתקפה רקטית רחבת היקף כאשר כוונותיו להסב אבידות ונזקים ככל האפשר.

נראה בשלב זה כי ימי סוף השבוע יהיו ימים של כוננות לספיגה, אזעקות ורעמי היירוטים שכנראה ימשיכו להישמע".

 

בעיר תוגברו מערכי הכיבוי ומגן דוד-אדום, תוגברה הנוכחות המשטרתית והסיורים, נציגי צה"ל של פיקוד העורף חברו למרכז השליטה העירוני ומהווים חלק מצוות הכוננות. בנוסף, מפקדת גדוד חילוץ התמקמה בעיר ומופעלות שלוש ניידות פיקוח עירוני.  

 

נושא פתיחת שנת הלימודים מדיר שינה מתושבי הדרום וראשי הרשויות. "אנו ממשיכים לעשות כל אשר נדרש לפתיחה מוצלחת של שנת הלימודים תשע"ה", אמר השבוע ראש העיר. אגב, השנה יגדל מספר התלמידים בכ-900 ילדים ביחס לשנה שעברה, והעירייה ביצעה את כל ההכנות הדרושות לקליטת התלמידים בבתי הספר ובגנים.

 

במהלך השבוע המשיכה העירייה לקיים פעילויות הפגה רבות לרווחת התושבים. בין היתר מארגנת העירייה הסעות וכניסה חינם לאתרים ברחבי הארץ כגון מוזיאונים, מימדיון, שפיים ועוד. תושבת העיר, מירב קבסה גפרי כתבה בדף הפייסבוק של ראש העיר: "כל הכבוד לראש העיר מר צבי גוב- ארי, על הדאגה לשלום התושבים, על עדכוננו בכל הנעשה בעיר בתקופה זו וכמובן על הפעילויות לילדים ב'חופש חריג' זה". באתר העירוני ובדף הפייסבוק של העירייה ניתן להתעדכן באירועים ופעילויות.

 

בעירייה קוראים לתושבי העיר לשמור על ערנות גבוהה. "חובת כל אחת ואחד מאיתנו לנהוג עפ"י הנחיות פיקוד העורף בעת אזעקה, ולתדרך פעם נוספת את כל בני המשפחה. הנחיות אלה הוכחו בעבר כמצילות חיים", נכתב בהודעת העירייה. 

 

 

חשוב להזכיר כי התנהגות עפ"י הוראות פיקוד העורף תמנע פגיעה ואבדות.

 

עיקרי הכללים:

א.   להימצא במקלט, בחדר ביטחון או במרחב מוגן תוך 60 שניות מהישמע אזעקה.

ב.    להישאר במקום 10 דקות לאחר תום האזעקה.

ג.     בעת נסיעה יש לעצור בזהירות, לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש.