בכל 70 שניות זקוק אדם בישראל לעירוי דם או מרכיביו כאשר מנת דם אחת יכולה להציל חיי ארבעה חולים שונים, כך עולה מנתונים של שירותי הדם של מד"א. בעיריית יבנה הוחלט לפנות לארגון מד"א במטרה לקיים בעיר מבצע התרמת דם. ביום שישי, 5.9.14 בשעות 9:00-14:00 יוכלו תושבי העיר לתרום את חלקם לאנשים הזקוקים לכך.

 

מנתוני שירותי הדם של מד"א עולה כי לכ- 70% מהאנשים מעל גיל 30 יש לפחות מכר קרוב שנזקק לדם בעבר. מערך הדם בישראל נשען על תורמי דם מתנדבים כאשר כל אדם בריא מגיל 17 עד גיל 65 יכול לתרום מנת דם בכל 3 חודשים (מגיל 17-18 מותנה באישור הורים). תרומת דם, פעם בשנה, מבטיחה לתורם ולמשפחתו הקרובה ביטוח דם למשך שנה. תורם הדם זכאי לקבל משירותי הדם של מד"א כל כמות דם לה יזדקקו, חלילה, הוא ובני ביתו. הביטוח כולל את תורם הדם, בן/בת זוג, ילדים עד גיל 18 והורים משני הצדדים. רווק מבטח בנוסף להוריו גם אחים ואחיות עד גיל 18. תרומת דם מבוצעת בערכה סטרילית חד-פעמית ואין סיכון הידבקות במחלות במהלך תרומת דם.

בעירייה קוראים לציבור להגיע ולתרום באחד משלושת ניידות ההתרמה של שירותי הדם שיעמדו לרשות התורמים במרכז המסחרי בשכונת נווה אילן (רחוב האגוז), במרכז מסחרי שבשדרות דואני (מול בית העירייה) ובמרכז המסחרי לב יבנה (שד' דואני). בבואכם לתרום יש להציג תעודה מזהה הכוללת תמונה ומספר זיהוי.