כזכור, חבר מועצת-העיר מאיר בן-הרוש, פתח, לפני כשנה, במאבק לביטול תאגידי המים, על כל הגזירות המשתמעות מכך. במאבקו פנה בן-הרוש לחבריו בסיעת 'העבודה', היושבים בוועדת הכלכלה של הכנסת, לח"כ איציק שמולי, לח"כ אבישי ברוורמן ולח"כ איתן כבל, ופרש בפניהם את הבעיות הנלוות לקיומו של מוסד 'תאגיד המים', כולל ניתוק המים לחייבים, אשר אין באפשרותם לשלם את החוב המדובר.

 אי לכך, רואה בן-הרוש את התקנון החדש, האוסר ניתוקי מים לחייבים, כתוצאה לא מבוטלת של מאבקו בתאגידי המים. "אני שמח לבשר, לתושבי יבנה ולכלל העם בישראל, שהמאבק לביטול ניתוקי המים לתושבים - אושר, לאחר מאבק קשה, מול האוצר והתאגידים. אני שמח שיש לי חלק נכבד בתוצאה."

 כרגע קיימת הסכמה עם 'רשות המים', עם משרד האוצר ועם משרד האנרגיה והמים, על מתווה כללים חדש שיביא לשינוי מהיסוד של המצב הקיים, כך שהנוהג הפסול של ניתוקי מים לחייבים יעבור מן העולם. המתווה יובא לוועדת הכלכלה של הכנסת בחודשים הקרובים ואנחנו נלווה אותו עד לאישורו הסופי ולכניסת הכללים החדשים לתוקף.

 "אני שמח להודיע" מסר ח"כ איתן כבל "שהשגנו עוד הישג משמעותי ביותר במאבק. הצעת חוק שהגשתי, לפיה הדיבידנדים שמחלקים תאגידי-המים לעיריות ישמשו רק לטובת מטרות חברתיות, אומצה על-ידי משרד האנרגיה והמים. השר סילבן שלום החליט, בתיאום איתי, להוציא את הרעיון לפועל באמצעות שינוי התקנות. משמעות הדבר היא כי אנו מבטיחים שהציבור ייהנה מפירות הכסף שהוא משלם עבור מי השתייה באופן מיטבי, ושתמלוגי תאגידי-המים לא יבוזבזו ללא בקרה על-ידי העיריות."

 ח"כ כבל מודה לבן-הרוש על מאבקו בתאגידי המים ומבטיח לו "אני מתכוון להמשיך ולפעול להנגשת הזכות למים לציבור כולו, בעלות נמוכה ככל האפשר. זה צריך להיות מובן מאליו שכל אדם זכאי לגישה למים - וכלל אין זה משנה מה מצבו הכלכלי."

  "אני רוצה לשוב ולהודות לך על ההתגייסות למאבק, ועל המחויבות שלך לציבור צרכני המים בישראל בכלל ולציבור האוכלוסיות המוחלשות, שנפגע יותר מכל מניתוקי המים, בפרט. הרבה בזכות הלחץ שיצרו מנהיגים מקומיים, כמוך, הצלחנו להביא לשינוי." סיכם כבל.

 מאיר בן-הרוש, חבר מועצת-העיר, יו"ר סניף 'העבודה' ביבנה: "אמשיך להיאבק, בצורה בלתי מתפשרת לביטול תאגידי המים בארץ, והחזרת ניהול המים לעיריות. לדעתי, תאגידי המים בישראל הן רשויות בזבזניות ואין להן זכות קיום מהסיבות הבאות: התאגידים מעבירים, מהתקציב שנגבה מהתושבים, למדינה  עד 40% מההכנסות, ובנוסף, משכורות לדירקטוריון, מזכירות, מנכ"ל, סמנכ"ל, שכירות מבנים, רכבים צמודים ועוד, והכי חמור, מוסר בן-הרוש "תאגידי המים ברשויות המקומיות העניקו לעיריות שלהם בשנת 2012 דיבידנדים בסך כולל של 71 מיליון שקל, מתוך רווחים שעשו מחשבונות המים של התושבים."