תושבי שכונת רמות וייצמן שיוועו זמן רב לתו חנייה שיסדיר את הבעיה הבוערת בשכונתם. מה רבה הייתה אכזבתם לאחר שביום שני השבוע, תו זה היה רק לקישוט, כאשר עשרות נהגים החנו במקום והמוקד העירוני נמנע מלשלוח פקחים למקום בטענה כי קיבל הוראה מגבוה, שלא לאכוף את חוק זה.

"כבר הרבה שנים שאני מתמודד עם בעיית החנייה שיש לנו בשכונה", מספר אביגדור גלם, תושב השכונה, "אנחנו גרים סמוך אל ביה"ס גינסבורג האורן ובאים נוער, הורים ומורים להחנות כאן ולנו פשוט לא נותר מקום".

בשנה האחרונה, מספר גלם, ביוזמתו של מחזיק תיק התחבורה בעירייה ומ''מ סגן ראש העיר משה חזות תלו שלטים שמורים על כך שהחניה אסורה על מי שאינו תושב השכונה. "אנחנו בירכנו על המהלך כי שנים הייתה לנו בעיה גדולה סביב זה. במשך חודשיים השלטים באמת עבדו לנוחיות כל תושבי השכונה, יש פתאום מקום להחנות בנוחות וזה נהדר".

ומה קרה השבוע?

"ביום שני השבוע הייתה אסיפת הורים כללית אליה באו הורים עם רכבים שחנו במקומות אסורים בשכונה, למרות שכתוב במפורש שזה אסור. הם חנו אפילו על מדרכות ובכל מקום אפשרי שזה אסור ע"פ חוק. בצר לנו פנינו למוקד העירוני שיגיעו לטפל בבעיה ומה שהם ענו לנו זה שהם קיבלו הוראה מגבוה שלא להפעיל היום את האיסור, לאפשר חניה ולא לתת קנסות, כלומר להחנות בניגוד לחוק".

ניסית לברר מה העניין?

"בהחלט. שוחחתי עם מר משה חזות שהיה המום לשמוע את העיניין. הוא ביקש לשלוח פקחים אבל בפועל אף אחד לא הגיע לעשות סדר, התקשרתי גם למשטרה שהייתה המומה והבטיחה לטפל ואף אחד לא טיפל".

"מה שמעלה את חמתי זה גם העניין חינוכי שבכך. הם החנו את האוטו עם ילדיהם איפה שאסור והראו לילדים בעצם שהחוק הוא בדיחה, זה מראה על דבר לקוי. כל אנשי השכונה התלוננו באותו היום, היו אפילו אנשים בשכונה שקיבלו דו"חות כי לכל משפחה יש רק תו אחד, אז הרכב השני מקבל קנס במקום אחר. לא היה מקום בשכונה ולא במקומות קרובים. זו פשוט בושה לשים שלטים כאלו ולא להתייחס, זה לא חינוכי", מסכם גלם בייאוש, "עד שעשו משהו שיהיה לנו כיף ונעים לגור פה, אז באו ושפכו על זה מים, פשוט לא לעניין".

תגובת העירייה:

''תו חנייה אישי הונפק לבעלי הרכבים המתגוררים ברחוב זה. החנייה מתאפשרת במקומות בהם מוצב תמרור המתיר חניה לבעלי תו בלבד.

בשל אי-הבנה של הפיקוח העירוני אכן נגרמה אי-נעימות זמנית. האירוע המתואר נבדק וחודדו הנהלים למניעת הישנותו בעתיד''