ראש העיר צבי גוב-ארי פירסם הערב (ב') הודעה לתושבי העיר בה הוא מתייחס לשיח הציבורי בעניין סוגיית פתיחת בתי העסקים בשבת. בהודעה קורא גוב-ארי לתושבים להימנע מאמירות מתסיסות כנגד מגזרים ואנשים ושמור על כבוד הדדי כפי שהעיר והתושבים יתנהלו עד כה. עוד אומר גוב-ארי כי הוא מחוייב לכלל האוכלוסיה והוא ימשיך לקיים מפגשים עד אשר תמצא "נוסחת הפשרה". גוב-ארי כתב בהודעתו כי "בשבועות האחרונים אנו עדים לשינוי מעציב בשיח ובהתנהגות שלנו כקהילה אשר הערכים יחדיו, שותפות, רגישות לצרכים של האחר היוו דרך חיים עליה הקפדנו ואותה שמרנו. אין בצמיחה של העיר משום פסילה לחלוטין של הקיים אך יש בה משום צורך לבצע התאמות, דבר מסוג זה חייב להעשות הדרגתית. כראש העיר אני מחוייב לכלל האוכלוסיות המתגוררות בעיר, ואיני מעוניין להיטיב עם מגזר אחד על חשבון רעהו.כיוון שגם לאחר שני דיונים במסגרת הנהלת המועצה טרם הגענו לנוסחה המקובלת על כל המגזרים, נמשיך לקיים ישיבות ודיונים נוספים עד אשר נמצא את נוסחת הפשרה שתיטיב עם כל תושבי העיר. אני פונה אליכם בבקשה להימנע מהתבטאויות עולבות ומהתלהמות על מנת שנמשיך לחיות בהרמוניה ובכבוד הדדי כפי שהעיר התנהלה עד כה. אבקש לציין כי כולנו מחויבים לחוק ואל לנו לגלוש למחוזות שלא ראוי להימצא בהם"

בהמשך להודעתו של ראש העיר צבי גוב-ארי ולכוונתנו להמשיך בדיונים עד לנוסחת פשרה הוחלט להסיר מישיבת מועצת העיר הקרובה את הסעיף המתייחס לתיקון חוק העזר "פתיחת עסקים וסגירתם". חברי המועצה עודכנו בנושא ומחר יועבר אליהם סדר היום המעודכן.

במקביל להודעה על דחיית הדיון במועצה, הוציא ועד השכונה הירוקה הודעה הקוראת לכולם לשמור על רגיעה כללית: 

"תושבי שכונת נאות רבין הירוקה שלום רב,

בעקבות שיחה של ועד השכונה עם ראש העיר מר צבי גוב ארי, נעתר לבקשתנו לא לקיים את הדיון על חוק העזר הנוגע לפתיחת עסקים בשבת ביום רביעי הקרוב למועד מאוחר יותר על מנת  לנסות להגיע להבנות המוסכמות. עד שתתקבל החלטה בנושא,

בתי עסק שיבחרו בכל יוכלו לפתוח בסופ״ש בהתאם להחלטת בית המשפט.

הציבור מתבקש לשמור על תרבות דיון וכבוד הדדי. עלינו לזכור שבסופו של יום אנחנו שכנים וחברים. בואו נשמור על תרבות ושכנות טובה למען ילדנו".