סם האומץ שנוטלים חברי ארגון דאע"ש הגיע לישראל. חברי הארגון ידועים בפעולות המוגזמות והמצמררות שהם מבצעים, רבים מאיתנו לא מצליחים להבין כיצד בן אדם מסוגל לבצע פשעים שכאלה ומאיפה נובע כל הרוע בקרב אותם פעילי דאע"ש אכזריים.

התשובה לכל הרוע ולאומץ הרב הזה היא סמים- ארגונים מתחרים העידו לא פעם כי מצאו במחוזות של דאע"ש לא פעם כדורים שנראו להם מוזרים, לאחר שנלקחו לבדיקות מעבדה ניתן היה להבין כי פעילי הטרור של דאע"ש משתמשים בסמים בזמן הפעולות שלהם וזה מה שגורם להם לבצע את אותם דברים הזויים שמופצים בסרטונים ברחבי הרשת. חברי הארגון שביצעו את פעולת הטרור בפריז השתמשו גם הם באותו הסם ונטילת הסמים ידועה כבר שנים ארוכות בקרב ארגוני טרור גדולים ברחבי העולם.

כעת, ישנם דיווחים על הגעתו של הסם הנוראי לישראל, הוא נמכר באזור המרכז והשפלה וניתן להשיג אותו בכ-40 שקלים לכדור, הוא נקרא "סם הג'יהאד" או קפטגון ונמכר כאקסטזי וקהל היעד שלו הם בליינים במועדונים שונים שנכנסים למצב של טראנס וסחרור, מפחית פחד וגורם לתחושת התעלות ולמרץ בלתי פוסק.

סיפור הסם בישראל החל לפני כחודש כאשר אישה, שני ילדים ותינוק חצו יחד את גשר אלנבי מירדן לתוך ישראל. שום דבר לא נראה מוזר או חריג, אבל לשוטרים היה מידע מודיעני שהם לא משפחה רגילה לגמרי. הם עוכבו לחיפוש. האמא יצאה נקייה, אחר כך שני הילדים, ואז הגיעו לתינוק. השוטרת הפשיטה אותו והבחינה שהחיתול היה מעט נפוח, אז היא הורידה אותו. "פתאום השוטרת אומרת, 'יש פה שני גרביים'", מספר סגן ניצב שי קובנטור, ראש מפלג פלילי בימ"ר ש"י. "האמא הלבישה לו שני חיתולים, אחד על השני, וביניהם היה זוג גרביים, שבתוך כל אחד היתה שקית עם כדורים". סך הכל, בתוך החיתול נמצאו 1,600 כדורים.

סנ"צ קובנטור הוסיף כי בשנת 2015 ניתן להבחין בעליה בהמצאותו של הסם בישראל, הוא היה קיים בשנים קודמות אך כאמור, בשנה האחרונה חלה עליה בכמויות הסם בישראל.

מיותר לציין כי שימוש בסם הינו מסוכן ביותר לבריאות, הוא גורם לפעולות בלת רצוניות ועשוי לפגוע בפעילות המוחית ולגרום לנזק בלתי הפיך- היזהרו והזהירו את בני משפחותיכם.