בימים אלו מתחילים להיערך בעיריית יבנה לבחירות לוועד העובדים, מה שככל הנראה יקרה בעוד כחודשיים, בשיתוף עם ההסתדרות. היו"ר המכהן, ציון בן לולו, לא יודע בוודאות מי יתמודד מולו, אך הוא משוכנע כי ימשיך לקדנציה נוספת ואף מסמן מטרות ברורות ומוגדרות לשנת 2016.

 

ציון, לפני שנתחיל לדבר על העתיד, סכם את הקדנציה שחלפה.

"בסך הכל אני יכול לומר שהיו לנו הישגים רבים בכל הקשור לפעילות הוועד, ויש לציין כי בשנים האחרונות ישנו שיתוף פעולה פורה יחסית עם הנהלת העירייה וראש העיר צבי גוב ארי".

 

היום אולי כן, אבל זה לא התחיל טוב בזמנו.

"נכון, היה סכסוך עבודה לפני 3 שנים כי זה היה הכלי היחיד שעמד לרשותנו כארגון עובדים ובסיומו השגנו הסכם במסגרתו לא מועסקים עובדי קבלן בבתי הספר, אלא כולם הופכים לעובדי עירייה. ככה הישגנו 2 מטרות. הראשונה, ייצרנו משרות לתושבי העיר המחפשים עבודה בהיקף של משרה חלקית גם אם זה בתחומי הניקיון והאחזקה. השנייה, מנענו את העסקתם של קבלני משנה שהביאו לעבודות בבתי הספר פועלים שהם בני מיעוטים, דבר שהפריע לתושבים".

 

הזכרת הישגים. אתה יכול למנות את העיקריים שבהם?

"לא לפני הרבה זמן השתתפנו בספורטיאדה באילת. אם בשנים קודמות היו יוצאים מספר בודד של עובדים והמשלחת כולה מנתה אולי 20 אנשים, השנה היינו כבר כ-80 עובדים, במספר גדול יותר של ענפי ספורט. מעבר לזה אנחנו אחראים על ארגון והפקת ימי כיף וגיבוש למחלקות השונות, הקמנו את אתר האינטרנט של הועד ובו כל המידע שעובד צריך, וכן שמנו בראש סדר העדיפויות שלנו את הסדרת נושא הביטוחים, תאונות אישיות, שיניים וכו'".

 

אז מהם הדגשים ל-2016?

"זכויות הפנסיה וההבדל בין הקופות השונות, הכנה לפרישה: סדנאות, הרצאות ומסיבת פרידה מכובדת וכן להגדיל את ההשתתפות בליגה למקומות עבודה".

 

ומה עם רווחת העובד?

"ועד העובדים רואה לנגד עיניו את נושא ההכשרה המקצועית והלימודית כמנוף להמשך הדרך ואפילו לימודים אקדמיים שהעובדים למעשה יתמקצעו ויכלו להשתלב בכל מיני מכרזים ותפקידי ניהול בעירייה: ידוע שמשנת 2017 משרד הפנים נותן הנחיה שכל עובד שלא יהיה לו תואר אקדמי לא יוכל להשתתף במכרזים פנימיים, על כן ועד העובדים רואה לנגד עיניו את כל נושא הלימודים כמנוף להצלחה בעבודה. מעבר לכך, במהלך 2015-16 ועד העובדים הביא יחד עם ההסתדרות בודקת שכר שמתחילה בשלב זה לבדוק סקטור סקטור ועם הממצאים יפנו לכח אדם לתקן את העיוותים".

 

אז מתי יהיו הבחירות?

"בימים אלה ההסתדרות וועד העובדים אומרים לכנס את כל העובדים כדי להקים ועדת בחירות שתקבע את הקריטריונים לגבי מועד הבחירות לוועד".

 

מהי מנהיגות בעיניך?

"מנהיגות בעיני היא קודם כל להכיר את הצרכים הבסיסיים של העובד להכיר את החוקים ולדעת ליישמם ברגע המתאים.

המנהיגות היא בגנים וזה דבר שצריך להיות מולד והכי חשוב לאהוב את זה. העובד בוחן אותך בעיניים דרך כל מיני מבחנים (ועדות, שימועים) והוא צריך לדעת שאתה נלחם בשבילו כדי שלא ייפגע מקצועית".

 

טוב, אתה לא עושה את כל זה לבד.

"ברור שלא! אסור לרגע לשכוח שההצלחה שלי בתפקיד תלויה בכל חברי הועד שעושים הכול שנצליח וזה הזדמנות טובה להודות להם למאיר לוי, אבי חלף, אבי אלמליח, פנינה הרוש, אפרים אספה, עינב רחבלסקי, מישלין ברוך, הילה דרור זיפיר,  ולמזכירה עליזה אביסדריס שעושים הכל למען העובדים".

 

 

מה המטרות שלך לעתיד?

"שלוש מטרות עיקריות: הראשונה לייצב את המערכת שמונה כיום כ-600 עובדים וליישם את הרה-ארגון שממערכת זקוקה לה.

שנית, לדאוג לדור ב' שקופחו קשות ולנסות למצוא חלופות שיתאימו ויתנו מענה לעובדים אלו.

שלישית, לגרום לאיזון הולם במערכת תוך מענה הולם לתושבים שהרי אנחנו חלק מהם".