"הייתי רוצה שאנשים יקראו את הסיפור שלי ויבינו שהכל אפשרי, שזה לא גזרת גורל מה שקורה לך, שהכוח בידיים שלך ואתה יכול לקום ולשנות. בבית של ההורים לא היו לי אפשרויות, ישנו ארבעה ילדים והחלומות היו בחוץ, אבל רק ככה מגיעים רחוק", אמר השבוע בן העיר קובי סגל (30).

בשנים האחרונות סגל הוא שותף בסוכנות הדוגמנות "רוברטו". מאז כניסתו, מספר סגל, הצליח לפתח את המקום בצורת סוכנות שחקנים, סוכנות ילדים, בי"ס להליכה על מסלול ואף הסוכנות החלה את השתלטותה על העולם כשבקרוב ימריא סגל עם אשתו ושתי בנותיהם למיאמי לנהל את השלוחה האמריקאית.

 

"הייתי ילד שטותניק שחי את עולם הלילה, אין אחד שלא הכיר אותי, הייתי הולך לישון בארבע בלילה וקם בצהריים, לא הייתה לי שגרה. זה התחיל כשהתחלתי ללמוד בגינסבורג, הכרתי בהמשך חברים מרחובות ויצאתי איתם למסיבות. עד גיל 15 הייתי ילד טוב, כמו כל ילד יבנאי, ואז נחשפתי לעולם הלילה ופשוט התאהבתי", נזכר סגל. "מאותו זמן הבנתי שאני רוצה להיות אדם שעושה דברים גדולים, שמציב לעצמו מטרה ועומד בה".

הוריו התגרשו כשהיה רק בן שמונה והוא ושלושה אחיו, שמורכבים משני זוגות תאומים, חיו יחד בחדר אחד, "ראש- זנב", הוא צוחק. "אבל משם מגיעים החלומות, אני לא מוותר על זה בעד שום הון שבעולם, יש לי שתי ילדות (2, 5 חודשים), הן ישנות באותו חדר ואשתי מפקחת על הכל. בכלל, אשתי היא זו שדחפה אותי ובלעדיה לא הייתי מגיע לכלום".

לפני שבע שנים החליף את שמו מחמו לסגל. "הייתי יח"צן וזה היה נשמע לי מתחבר אלי, נהניתי יותר להציג את עצמי כקובי סגל".

למה דווקא סגל?

"סגל זה סגולה. היום כולם מכירים את קובי סגל ויודעים אילו מהלכים הוא עשה כדי לשפר דברים בארץ, כמו סטודיו לצילום בארץ ובי"ס למשחק, למרות שבאתי מכלום. לא היו לי אפשרויות בבית, החלומות היו בחוץ".

"כולם הכירו אותי כאחד מקושר לחיי לילה, אבל לאט לאט כולם התבגרו ואני המשכתי, צבא, אחרי צבא ואני עדיין שם. הבנתי שאני חי רק בלילה, כל מי שמרוויח כסף בלילה זה כסף שחור כי הלילה הוא שחור, לא היה לי כסף ועוד הייתי בחובות".

נקודת התפנית של חייו הגיעה כשפגש את אשתו עדי. "דברים לא הסתדרו לי ובגיל 24 עשיתי מסיבה, הייתה לי סלקטורית בשם הילה, ומה שאני אומר לך זה אחד על אחד, בדיוק. הגיעה ילדה עם שמלה לבנה יפה וקוקו מגניב כזה גבוה, הסתכלתי עליה ואמרתי להילה: 'את רואה את זאת? היא תהיה אשתי', היא אמרה לי 'לך, זו אחותי הקטנה'. היא דחתה אותי בתוקף, חיזרתי אחריה כמה חודשים טובים ואחרי 3 חודשים היא אמרה לי זה או אני או המסיבות. היא אמרה לי בצחוק לך חפש עבודה בקניון, בזארה אבל זה מה שעשיתי. הלכתי לזארה ועבדתי שם חודש, הכרתי מישהו שם, שאמר לי שהוא רואה אותי עובד ושיש בי משהו. הוא הזמין אותי למשרד שלו, ישבתי אצלו והוא אמר שיש לו חברה שעושה קליפים לארה"ב ושהוא רוצה שאנהל לו את זה. לי לא היה ניסיון, לא עשיתי אפילו 12 שנות לימוד, פרשתי קודם, הוא לא השתכנע לכל זה ופשוט האמין בי".

זה היה סוף הרומן של סגל בעולם הקמעונאי, שבאותו יום החתים את כרטיסו ברשת האופנה ולא שב עוד. "נכנסתי לעולם הזוהר הזה ככה, דרך הדלת האחורית. כסף לא היה לי, שכרתי חדר בדירה של חבר ואחרי חודשיים ראיתי שאני באמת יודע להזיז דברים, אמרתי לבוס שאני הולך לפתוח סוכנות משלי, שאני רוצה לנסות, הוא פירגן לי ואנחנו חברים עד היום".

עם ניסיון מינימלי של חודשיים ובלי גרוש הלך סגל לפתוח לעצמו סוכנות בה ייצג דוגמנים, שחקנים ובעצם כל מי שיחפוץ בייצוג. הוא היה רעב, וזה בהחלט היה ניכר.

 

"לקחתי הלוואה ושכרתי חדר בנחלת בנימין בת"א. שילמתי חצי שנה מראש ולא האמנתי שאני אגיע לחצי שנה, אבל משהו בער בי. צבעתי שולחן בצורה מגניבה ושיפצתי את החדר שיראה מיליון דולר, אשתי ממש עזרה לי שהכל יראה טוב כי היא ראתה בי את הרצון".

למקום הוא קרא U-MODEL וחיש מהר החל לכתת רגליו בכל מקום אפשרי כדי לגייס מיוצגים ואודישנים. "הייתי מזכירה, הייתי סוכן, עשיתי הכל מהכל. אחרי שנה אנשים התחילו להכיר אותי כי הייתי בכל מקום אפשרי, ואז הגיע לי הרעיון לפתוח בי"ס למשחק, כדי להכין את המיוצגים לאודישנים. שלחתי לכל אודישן אפשרי: ניצבים, משחק ודוגמנות. יש כמה כללים באודישנים: איך לעמוד מול מצלמה ואיך לדבר, הבסיס הוא בטחון וכריזמה".

את הקורס הראשון העביר השחקן שרון אלכסנדר בו השתתפו כ-15 אנשים. "עשיתי קורס אינטימי של 15 אנשים, קראתי לזה סוכנות בוטיק וככה התגלגלה לה עוד שנה".

נקודת מפנה נוספת בחייו קרתה כשסעד באחד הימים את ארוחת הצהריים. "ישבתי בשווארמה שאהבתי לאכול בה ושם ישב גם רוברט בן שושן מרוברטו. הכרנו מלפני, מהמסיבות. זו הייתה תקופה פחות טובה שלו, לא השיא שלו, תקופה מאוד מחשלת. נפגשנו, דיברנו וסיפרתי לו על הסוכנות הקטנה שלי שאני עובד בה קשה, הוא ראה בי כנראה משהו".

רוברט בן שושן, בעליה של סוכנות רוברטו, הוא זה שגילה שחקניות ודוגמניות כמו מורן אטיאס, אגם רודברג, רותם סלע, לירז דרור ועוד. מפלות רבות ידע לאחר שהמיוצגת ההוליוודית מורן אטיאס עזבה את הסוכנות וגם מאיה בוסקילה עזבה ברעש גדול. בנוסף, בשנת 2006 נחשף כי העבריין הנמלט אסי ועקנין ניהל שותפות קצרה בסוכנות, אז שושן כאמור, המשיך הלאה.

"רוברטו הוא שם דבר, כי עם הצלחות אין להתווכח, האדם הביא המון קמפיינים ודוגמניות ושחקניות נחשקות. בתחום הזה יש הרבה צבועים שקשה להם עם הצלחה של אדם אחר", מסביר סגל.

 

שושן ביקר במשרדו והשאר כאמור, היסטוריה. "היה חיבור אדיר בינינו, הסברתי לו על הקורסים שלי ודיברנו על שיתוף פעולה. פתחנו יחד סניף בבאר שבע שהוא חזק וסניף בחיפה. כל הכריזמה שאני מביא, הזמן הבשל שהוא כבר עשה ויצר, יש לנו 150 עובדים, הסוכנות הפכה לאימפריה. יש לנו סניף בקייב, פתחנו במיאמי, פתחנו בי"ס להליכה על מסלול, יש סוכנות שחקנים, דוגמניות, ילדים, יש לנו הכל מהכל".

 

היית עמוק בחיי הלילה, מה ההשקה בין עולם זה לעולם הזוהר?

"אנשי עולם הזוהר הם אלו ששם, שהולכים למועדונים והשקות, וזה ממש אותו דבר".

"חשוב לי להדגיש שאסור לוותר, צריך ללכת ולעשות, לא לוותר לעצמך. אני אמרתי לעצמי לבית אני לא חוזר, אמא שלי עובדת במשק בית, אין לה 3,000 שקל לתת לי לשכ"ד אם אני נתקע, היום ברוך השם אני יכול לעזור לה ולכל מי שצריך".

סגל חי כיום עם משפחתו בפתח תקווה, אך על פיו, ליבו תמיד יישאר בעיר ילדותו. "כל האחים שלי נותרו ביבנה, אני מבקר בה הרבה ואוהב את העיר, לא מבקר כמו שהייתי רוצה כי אין לי הרבה זמן, אבל אני מת על העיר. לא יעזור, בנאדם שחווה בעיר מסוימת ילדות שזכורה לו לטובה תמיד ירצה לחזור אליה".

נכון לעכשיו כאמור, הוא תושב פתח תקווה אך בעוד כחודשיים בני משפחת סגל צפויים לעשות רילוקיישן למיאמי הרחוקה. "אני עובר כדי לנהל את הסניף. רוברטו נשאר בבית ואני אעבור עד שנפתח את המקום כמו שצריך, אבל יש הרבה מטרות להמשך הדרך".

כמו מה?

"להיות בכל חלק בעולם, להיות בכל פינה שכולם ידעו מי זאת הסוכנות הזאת וייקחו כלים נכונים לחיים, כי אדם שעובר סדנא אצלי מקבל כלים נכונים לחיים. זה לא מדבר רק על איך לעמוד מול מצלמה אלא איך לעבור ראיון עבודה בהצלחה, אז אני מאמין שזו שליחות כדי לעזור לילדים ביישנים, שידעו ליצור, לגשת וללכת עם האמת שלהם. אני מגשים לאנשים את החלומות שלהם.

הייתי רוצה שכל מי שקורא את הכתבה יידע שיש מעבר, שלא חייבים לעבוד 8-17 במפעל או בעבודה שלא מתחשק, שאם תעבוד קשה תוכל להגשים חלומות".