כבר מספר ימים שדיווחים על פעילות מיסיונרית בשכונות העיר מגיעים למערכת יבניתון. הפונים מציינים כי זוגות מגיעים אל בתיהם, מחלקים פליירים בתיבות הדואר הקשורים לעדי יהוה וישוע. בחלק מהמקרים דופקים הזוגות בבתיהם של התושבים, מבקשים לעניין אותם לשמוע ואולי להשתכנע מהסיפורים שלהם על ישועות כאלה ואחרונות.

 מהם אותם פליירים מסתוריים המחולקים בימים האחרונים באזור יבנה? ממבט ראשון נראה כי מדובר בפליירים המנסים לקרב ליהדות, אך קריאה מעמיקה של אותם עלונים מציגה תמונה אחרת לחלוטין.

בעת האחרונה פעילים מסיונריים מחלקים עלונים שבאמצעותם מנסים הם לגייס מאמינים לכת שלהם. לאחר סריקה של אתר האינטרנט של הכת, ניתן להבין כי כוונתם היא להמיר אנשים מדתם ולנסות ולגרום להם להצטרף לכת שדוגלת באורח חיים בדיוק כמו זה שהיה לישו, או כפי שהם קוראים לו, ישוע.

חברי הכת המפיצים את העלונים מציעים משלוח ספרים בחינם בהם ניתן לקרוא אודות הכת, ללמוד על חייו ופועלו של ישו על פי הבנתם וכמובן, מטרתם הסופית היא לגרום לכל אדם שנחשף לספרים, להצטרף אליהם בכדי "להכיר את האמת".

באתר האינטרנט של הכת, הם מספרים על הצופן הנבואי ומנסים לפתות גולשים תמימים לקרוא חומרים אודות ישו והצופן נבואי שלטענתם, מציג במדויק את ביאת המשיח, מטרתו והחשיבות הגדולה של הכת.

 ציטוט מתוך אתר האינטרנט:

"הצופן הנבואי" מורכב מנבואות התנ"ך אשר מתארות את חייו של המשיח. נבואות התנ"ך מפרטות באופן מדויק מתי יבוא המשיח, אלו ניסים יחולל, ומה היא מטרת שליחותו. למרות החשיבות הרבה של נבואות אלה, הן כמעט ואינן זוכות להכרה.

"הצופן הנבואי" מציג פרשנות חדשנית ומרתקת של נבואות התנ"ך לאור חיי ישוע [ישו]. הזמינו הצופן הנבואי ללא תשלום.

 

במקביל, ארגון "יד לאחים", ארגון הנלחם בתופעה המשיחית, החל בפרסום תשדירי אזהרה בתחנות הרדיו האזוריות בדרום הארץ המזהיר את הציבור מפני הסכנה המיסיונרית המשתוללת ברחובות. את פעילות המאבק מטעם הארגון מרכז הר"ר בנימין וולקן, איש יד לאחים, המנתב את פעילות צוותי הפעילים, בהתאם למידע הזורם והמשתנה משעה לשעה. "הסלידה של הציבור מהמיסיונרים מפתיעה אותנו בכל פעם מחדש. אנו רואים איך שלב ישראל ער ואת האהדה של הציבור כלפינו", הוא מספר.

באתר האינטרנט של הכת, הם מציעים מספר ספרים למשלוח, כולם בחינם. בחלק מהספרים כאמור, הם מציעים למידה אודות אותה נבואה ובחלקם הם מלמדים על ישו.

באתר האינטרנט שלהם נכתב: ישוע [ישו] קרא לאנשים בני דורו ללכת אחריו. אנשים נענו לקריאתו והלכו אחריו, כי הכירו בסמכותו של ישוע כמשיח ישראל. הקריאה ללכת אחרי ישוע לא השתנתה מאז, והיא חיונית לכול מי שמכיר בו כמשיח גם היום. משמעות הקריאה ללכת אחרי ישוע, דורשת מאנשים לחיות לפי דוגמתו, רוחו, דבריו, וסמכותו. הספר דן בשאלה כיצד ניתן ללכת אחרי ישוע גם בימינו אלה.

 

חשוב לציין כי בעלונים המחולקים פורסם מספר טלפון ליצירת קשר ונעשו מספר ניסיונות לקבל את תגובת הכת המסיונרית אך במספר הטלפון לא היה כל מענה.

הרב דוד אבוחצירא: "חשוב להתרחק מהדברים האלה"

"מדובר בנושא שאינו קשור ליהדות ויש להיזהר מהדבר", אומר הרב דוד אבוחצירא. "אנשים תמימים עלולים לחשוב שזה קשור לתנ''ך וחשוב להבהיר שזה קשור לברית החדשה. המקרה חוזר על עצמו בשנית, לפני מספר חודשים פנה אליי דוור ושאל האם מותר לחלק את העלונים האלה בדואר, אנחנו מדינה דמוקרטית ואין חוק שמגביל את זה, אז חשוב מאוד להתרחק מהדברים האלה ולדעת שהנוצרים רדפו יהודים לאורך שנים רבות והיו אחראים להרג המוני של יהודים במשך השנים".