ישיבת מועצת העיר האחרונה לשנת 2015 הסתיימה לפני שעה קלה לאחר דיון סוער, זאת עקב הצעתה של חברת האופוזיציה, רונית ארנפרוינד-כהן, לתקן את חוק העזר העירוני בכך שיאפשר פתיחתם של בתי עסק בשבת גם במרכז רוגובין.
ארנפרוינד אמרה בתחילת דבריה כי העיר יבנה התפתחה והשתנתה, הגיעו אוכלוסיות חדשות ולחלקן צרכים שונים ממה שהיה נהוג עד היום, ולכן יש להתחשב בכולם ולאפשר לכל אוכלוסיה לצרוך את הדרוש לה. "דיברתי עם נציגי כל הקבוצות", אמרה ארנפרוינד, "וכולם מסכימים שזו ההצעה הכי הוגנת, שמיטיבה עם כל הקהלים".
הראשונה להגיב לדבריה של רונית הייתה לינה שרון, מסיעתו של גוב ארי. "גם אני רוצה לפתוח את העסקים בשבת ואשמח מאד אם זה יקרה", אמרה, "אבל מה הלחץ? יש דיון בעוד שבועיים בבית המשפט וצריך לפעול בצורה אחראית ולא כמחטף".
ד"ר אהוד וייצמן הוסיף "בבואנו לשנות חוק עזר עירוני צריך להסתכל 25 שנים קדימה ולחשוב על הצרכים שיהיו לאוכלוסיה אז, ולא לשנות כל שנתיים את החוק בהתאם לצורך רגעי כזה או אחר. הפיתוח הוא לכיוון צפון מערב וגם לכיוון מזרח, וגם שם יהיו צרכים".
רחמים דוידי, מהמתנגדים הגדולים לפתיחת עסקים בשבת אמר: "יש הרבה מאד תושבים חילונים שמתנגדים לשינוי הסטטוס קוו בעיר וגם כאלו שעברו ליבנה כי ידעו שהעיר כאן שקטה, ושבת זו שבת".
אלי מזוז מהבית היהודי ביקש להדגיש כי עצם העובדה כי העניין מתארך ולוקח זמן למציאת פתרון זה לא בגלל שמעכבים בכוונה. "היו הרבה מאד דיונים", אמר, "בשבועיים האחרונים קיימנו 4 פגישות בעניין וכל זה מתוך רצון כן ואמיתי למצוא פתרון".
ראש העיר צבי גוב ארי היה תקיף הרבה יותר והטיח בארנפרוינד וינקלביץ כי הם האשמים לכך שעדיין לא נמצא פתרון. "אתם חיבלתם בתהליך! אפשר היה להגיע לזה מזמן. אינני חושב שהמצב יכול להישאר כפי שהוא אבל צריך לעשות את זה בשכל.

"ברמה העקרונית העירייה אמורה לתת מענה לכל התושבים בתחומים השונים כולל עינוגים בימי מנוחה וכך יהיה.

הטיפול שנעשה מתחילתו ייצר הליך של קונפליקט מיותר בין רצונות של אלה להנות מפעילות של בתי קפה וכו', בימי מנוחה, לבין אלה הרואים בכך חילול ופגיעה בעיקר.

מכאן נדרשת דרך פעולה אחרת, הכוללת פשרה והסכמה, ורק לאחר מכן עיגון בחקיקה.

בקשנו להמתין לתוצאות הדיון המשפטי, ולאחר מכן לבצע התאמות ושינויים. הרי אישורו, או לחילופין אי-אישורו של חוק העזר שהוצע לא יתרום לשינוי המצב כל עוד החוק לא אושר על ידי משרד הפנים ומשרד המשפטים.  את יודעת זאת, ועניין זה ימשך כשנה, ומה עד אז? ובכן !! מה  בער ??

ניתן ואפשר להגיע לנוסחה שיש עמה פתרון לביקושים והתייחסות נקודתית למתחמים שלא נמנים על המתחם הצפון מערבי הפתוח.

כראש עיר אראה תמיד את צורכי התושבים כולם. מהומות, תקשורת ולחצים לא יהוו מרכיבים בשיקולים שלי.

ראו לדוגמה מקרה הריסת המבנים ופינוי השטח ששימש כישיבה וכולל, לא היה בעניין  זה שום שיקול מלבד הנדרש ומנגד ההחלטה למדוד בתי מגורים ולעדכן חיובי ארנונה בשנת בחירות. השיקול תמיד ענייני ולא יהיה מושפע מסוג זה של פעילותך הגורמת נזק רב לסיכוי לפתרון נכון , סביר ושקט".