כל שביקשה ל' הוא לבצע את עבודתה ולהוכיח את עצמה במוסך הגדול בו החלה לעבוד כמנהלת תחום תביעות ואחראית על כלל עובדי המקום, אך מעסיקה פשוט לא אפשר לה זאת בשום פנים ואופן.

את עבודתה במקום, שנמשכה כמעט חודשיים, החלה ל' בראשית שנת 2015. כבר מההתחלה, צוין בכתב התביעה שהוגש לבית הדין האזורי לעבודה בת"א בחודש מרץ 2015, חשה ל' חיבה יתרה מצד מעסיקה, בעל המוסך. הוא שיתף אותה בפרטים אינטימיים בדבר חיי המין שלו ושל אשתו מבלי שהיא תיקח חלק פעיל בשיחות אלו, הוא השכיל לשוחח עמה בענייני עבודה כשהוא עם מכנסיים פתוחות מולה בדרכו לשירותים ואף התרברב בכיבושיו בקרב המין השני.

הבוס, ז', בשנות החמישים לחייו, לא הסתפק בכך והחמיא לה על גופה. כשאכלה עוגה זרק לעברה: "עם גוף כמו שלך הייתי אוכל הכל". כשביקשה עמו שיחה בארבע עיניים אמר ששיחה פרטית עמו היא "מסוכנת".

הבוס אף לא השכיל לשמור את ידיו לעצמו כאשר חימם את זרועותיה בעזרת ידיו. בפעם אחרת הוא ליטף את פניה והסיט את שערה. חיבוק שלא תשכח הוא חיבוק שהגיע ישירות ממנו, כשרצה ללמד את העובדת לומר "בוקר טוב" עם חיוך.

על פי התובעת, המעביד לא חסך ממנה הערות סקסיסטיות ביחס לגופה ומבטיו שליוו את הדברים, הביכו אותה כהוגן.

כדי לעשות סוף לתחושת אי נוחות שאפפה אותה בכל פעם מחדש, שלחה ל', לאחר כחודש עבודה במקום, הודעת טקסט בה ציינה כי היא מכבדת אותו ואת מקום העבודה אך מזה מס' פעמים שהוא נוגע בה בצורה לא נעימה והיא מבקשת שיפסיק עם זה. ז' לא הגיב ובשעות אחר הצהריים הזמין אותה למשרדו, ובשיחה בה נכחה הממונה על הטרדות מיניות, הנתבע התחמק מהדברים והכחיש הכל.

מאותו היום, דבר לא היה כשורה. ל' הייתה למוקצה, ישבה בכל שעות עבודתה במוסך ללא מעש והתלוננה בפני חבריה על המצב. בצר לה אף חיפשה משרה אחרת.

לאחר כשבועיים זומנה לפגישה אותה היא מגדירה כשימוע, בה נכחו מנהלה והממונה על ההטרדות המיניות, שימוע שלא נערך על פי נוהל פרוטוקול שימוע כדין, ול' חשה שאינה נשמעה כלל.

יום למחרת, בתום יום העבודה נמסרה לה ההודעה על פיטוריה.

שמונה ימים מאוחר יותר, באמצע חודש פברואר, ל' עדיין לא קיבלה את שכרה. כשביקשה לדעת מדוע, נאמר לה על ידי מנהל הכספים כי לא תקבל את כספה, רק כאשר תחתום על העדר תביעות.

ל', כאמור, החליטה לא לשתוק ופנתה לעו"ד רעות שדה שייצגה אותה במשפטה בגין פיצוי על פי החוק למניעת הטרדה מינית, פיצוי על פי חוק שוויון הזדמנויות במקום העבודה ופיצוי בגין פיטורים שלא כדין.

 

לאחרונה, כבר במסגרת קדם המשפט, הצליחו הצדדים להגיע להסכם פשרה ובו פוצתה ל' ב-27,000 שקלים.

עו"ד רעות שדה: "פנתה אליי בחורה צעירה, שעברה מסכת ארוכה של הטרדות בידי מעסיקה הישיר שהוא גם הבעלים של המוסך. למרות שעבדה במקום חודש וחצי בלבד ולכאורה לא הייתה זכאית לפיצויי פיטורים על פי החוק, נעשו שם מעשים חמורים שלא ייעשו ולכן ביקשנו מבית הדין להחמיר עם הנתבעים. אני שמחה כי בסופו של יום התובעת הצעירה פוצתה על ידי מנהל המוסך ואני מקווה כי הוא למד את הלקח וישנה את דרכיו, ומצד שני נשים המוטרדות במקום העבודה לא יחששו להתלונן שמא יפטרו אותן".