א' (38), תושבת יבנה, חושפת בפנינו סיפור מכעיס על תופעה קשה בקרב בני הנוער ביבנה. א' מצויה במצב כלכלי לא טוב ובעקבות כך, היא מספרת שאינה יכולה להרשות לעצמה לרכוש לבתה בת ה-13 את כל המותרות שבני הנוער האחרים משוויצים בהם, לבתה אין אייפון חדש, אין בגדים יקרים, אך היא תמיד הולכת מסודרת ונקיה לבית הספר, מסע ההשפלה שעוברת בתה של א' מכעיס במיוחד, לא מדובר במשפחת מצוקה שרעבה ללחם, אך כאמור, אין אפשרות לרכישת דברים יקרים לילדה.

א' מספרת על מסע ההשפלה שעוברת בתה בחודשים האחרונים: "בתי בת ה-13 מגיעה מדי בוקר לבית ספר בלי אייפון יקר ובלי ג'ינסים של מותגים יקרים, תמיד יש לה סנדוויץ' והיא אף פעם מגיעה מוזנחת לבית הספר, אך הילדים בוחרים לקרוא לה "עניה", כאשר כולם מסתובבים עם מכשירים יקרים, בגדים יקרים וכל מיני אביזרים שמציבים אותם במעמד חברתי מסוים קשה לי מאוד להתמודד עם זה, אני יודעת שחלק מההורים בבית הספר נמצאים במצב דומה לשלי, אך הם נכנסים להוצאות כבדות רק כדי שהילדים שלהם לא ירגישו נבדלים משאר הילדים שבאים ממשפחות בעלות יכולת כלכלית גבוה משלנו".

בתה של א' חזרה לפני מספר ימים מבית הספר וסיפרה לאמה את שעל ליבה, היא סיפרה לה על מסכת ההתעללויות וביקשה ממנה בקשה שהוציאה אותה משלוותה: "בתי חזרה מבית הספר ואמרה לי שהם מנופפים עם הטלפונים שלהם בפניה ושואלים את היא רוצה כזה שתלך לקבץ נדבות, למה הילדים כל כך רשעים? היא מרגישה נבדלת כי הם מדברים ביניהם בוואצאפ והיא לא חלק מהקבוצות. יום אחד השבוע היא ביקשה שנעבור מיבנה, היא רוצה להתחיל הכל מחדש ויותר מכך, היא רוצה להתחיל לעבוד כדי לקנות אייפון, היא אמרה לי שהיא לא רוצה לחיות כמו עניה, כפי שמכנים אותה בכיתה ומבקשת להביא את הכסף בעצמה, העיקר להיות כחלק מהחברה, לא הצלחתי להתפאק ובכיתי, חיבקתי אותה חזק והבטחתי שהמצב ישתפר למרות שאני יודעת שזה לא כל כך פשוט כיוון שאני אם חד הורית ואני לא רואה שיפור משמעותי בהכנסות בקרוב, אני עובדת מאוד קשה ומחשבת כל שקל שאני מוציאה".

עוד הוסיפה א': "אני מבקשת מההורים שקוראים את הכתבה הזאת, תחנכו את ילדיכם לראות שעומד מולם בן אדם, שיתאפקו לפני שהם משפילים מישהו בגלל שיש לו פחות כסף או בגלל שאין לו את כל מה שיש להם, זה יפגע בילדה שלי בעתיד, אני עושה כל שביכולתי לתת לה הכל אבל החיים לפעמים מובילים למקומות שלא מתאפשר לקנות דברים כל כך יקרים לילדים, לי יש טלפון ישן אז מן הסתם שלא אקנה טלפון בחמשת אלפים שקלים לילדה בת 13, מישהו חייב לשים לזה סוף, במוסדות החינוכיים ובחינוך בבית, אני לא באה בתלונות לבית הספר עצמו וזאת גם הסיבה שאני לא מעוניינת לחשוף את שמו, אני באה בתלונות לחינוך שמקנה ערכים של למי יש יותר ולא לחינוך שמקנה ערכים חשובים כמו אהבת הזולת וההבנה שכולם שווים ולא משנה היכולת הכלכלית".

סיפורה הכואב של א' ובתה הקטנה הוא סיפור אחד שמייצג המון ילדים ברחבי הארץ, ילדים סובלים מהשפלות ויחס מזלזל בשל מצבם הכלכלי, במיוחד בעידן שבו מי שמחזיק את המכשיר החדיש יותר או לובש את הבגד היקר יותר נחשב לילד אהוב ונערץ יותר.