תושבי רחוב הנביאים ביבנה מתלוננים על מחדל בהתנהלות של בעל דירה ברחוב. על פי עדויות וצילומים, בעל דירה ברחוב הנביאים חילק את הבית לחמש דירות קטנות, אותן הוא משכיר לפועלים זרים.

לטענת הדיירים, אותם פועלים זרים מתנהגים בבריונות, הם השתלטו על גינה ציבורית, הם מתקלחים בגינה, מגדלים גידולים שונים למאכל והופכים את הגינה הציבורית למקום מבולגן ומלוכלך אליו לא ניתן להתקרב, כיוון שרוב הדברים שם שייכים לאותם פועלים זרים.

תושב השכונה סיפר לאתר יבנה נט על המחדל: "אני פשוט כועס, פועלים זרים השתלטו על גינה ציבורית, הם מכבסים בחוץ, מתקלחים בחוץ, מגדלים אורז וירקות בגינה ציבורית, תולים כביסה בחוץ והופכים את המקום לשלהם, אני עוד לא מדבר על המנגלים שהם מדליקים פה ושמים על האש כל מיני חיות עם ריחות זוועתיים. הילדים שלנו מפחדים להסתובב בחוץ בשעות המאוחרות, מדובר בדירה אחת שפוצלה לחמש יחידות קטנות, זה לא חוקי, זה מטריד ומפחיד, שמישהו יעשה פה סדר, מדובר בשכונה טובה עם אנשים טובים, אנחנו לא צריכים לסבול את כל זה".

בנוסף לטענות השכנים על השכנים החדשים, מתלוננים השכנים על בית כנסת שנבנה לפני מספר שנים ברחוב שלהם, הבניה נעצרה והמקום הפך לפיל לבן ללא שימוש "גם פה מדובר במחדל, זה מקום מסוכן שהילדים שלנו יכולים להיכנס לשם ולהיפגע, מעבר לזה איש לא יודע מה קורה בפנים וזה הופך את האזור שלנו למפחיד ומסוכן" מספר יגאל, המתגורר ברחוב.

מעיריית יבנה נמסר: "עיריית יבנה פועלת לאכיפת חוקי התכנון והבנייה ובמקום הוחל בביצוע הליכי אכיפה. מבדיקה של צוות הפיקוח על הבניה נתגלה כי קיימות לכאורה עבירות בניה בשטח המגרש הפרטי. העירייה תפעל באמצעים העומדים לרשותה למיצוי הליכי האכיפה".