הורים זועמים פנו למערכת אתר יבנה נט בטענה להזנחה בגן הילדים "הדרור". בנה של ענת ספיר מיבנה לומד בגן, ספיר סיפרה למערכת יבנה נט על התנאים הקשים איתם הילדים הקטנים נאלצים להתמודד: "אני שולחת את הילד שלי לגן במחשבה שהכל בסדר אבל זה לא כך, המזגן בגן שלהם לא עובד, זה לא דבר חדש, כבר מהקיץ הבחנו שהילדים מגיעים לבית אדומים ורותחים מחום, הם היו משחקים בגן ללא מזגן ב40 מעלות חום, זו ממש סכנה. עכשיו, בחודשי החורף הקרים ובמיוחד בימים אלו, הילדים פשוט קופאים מקור, הם נשארים עם המעילים במהלך כל היום ואין מי שיטפל בעניין, אף אחד לא מתייחס לנושא ברצינות".

 

לאחר מספר נסיונות של ההורים בגן לבקש התייחסות מהעירייה, הם נתקלו בתשובות שלא סיפקו אותם: "ביקשנו להחליף את המזגן הישן, בעירייה הסכימו רק לתקן, המזגן תוקן כבר מספר פעמים, אך גם לאחר התיקון הוא לא עושה את עבודתו, ביקשנו להיפגש עם ראש העיר והוא נענה לבקשה, ביום הפגישה הוא ביטל באמצעות המזכירה שלו שהבהירה שגם לא תתקיים פגישה עתידית. הם לא מוכנים לתקן את המזגן וחצי מילדי הגן חולים באופן קבוע, אנחנו מתקרבים להשבתת הלימודים כבר מהימים הקרובים אם הנושא לא יטופל".

 

ענת היא לא המתלוננת היחידה, אבי גוטמן, אב לילד בגן התייחס גם הוא למקרה: "איך יכול להיות שבעירייה אומרים לנו שאם אנחנו רוצים להחליף את המזגן שנשלם את זה מכיסנו? חלק מההורים כבר נכנעו ומוכנים לשלם אבל החלק האחר פשוט לא יכול, זו הוצאה של כמה מאות שקלים לכל הורה ומעבר לזה, בשנה הבאה הילדים יהיו בכיתה א', מה יהיה עם המזגן החדש? אנחנו צריכים לשלם לילדים שיגיעו בשנה הבאה? זאת העבודה של עיריית יבנה. בשבוע שעבר חגגתי לבן שלי יום הולדת, חצי מהילדים לא הגיעו למסיבת יום ההולדת כיוון שהיו חולים, תנסו להבין איזה הרגשה רעה הייתה לבן שלי שראה שכל כך הרבה מחבריו לא הגיעו לחגוג איתו, זה פשוט לא הגיוני, הם קופאים מקור בחורף, סובלים מחום בקיץ ומישהו חייב לשים לזה סוף, זה בסך הכל מזגן שישמור על הילדים שלנו בריאים ויתן להם אפשרות לשהות בגן בתנאים הגיוניים".

מעיריית יבנה נמסר כי "העירייה מתחזקת באופן שוטף את פעילות המזגנים במוסדות החינוך בעלות של עשרות אלפי שקלים בשנה. ההורים משתתפים ברכישת המזגן והעירייה נושאת בעלויות ההתקנה, התחזוקה השוטפת, הכיסוי הביטוחי, המיגון וכו', כך נמסר גם להורים באמצעות הגננת.  כל דיווח המתקבל מצוות הגן נענה במהירות לבדיקה ותיקון התקלה. ראש העיר, צבי גוב-ארי מקיים מידי שבוע סיור שבועי עם הגורמים המקצועיים ובמסגרות זו מבקר גם במוסדות החינוך בהתאם לצורך והנדרש".