מתנדבים להגשים חלום לניצולי השואה
ראש העיר, צבי גוב-ארי בירך על פעילות המתנדבים והירתמותם למען ניצולי השואה ששרדו את זוועות השואה. "אנשים טובים בקהילה נרתמו לעשייה חברתית וערכית בקרב אוכלוסיה זו. קיימת חשיבות להענקת התחושה כי אותם אנשים אינם לבד ואנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו להקל ולסייע".  

מספר ניצולי השואה החיים כיום בישראל מגיע לכ-190 אלף איש, ועדיין רווחתם אינה תופסת מקום נרחב בשיח הציבורי אלא עולה על סדר היום של מדינת ישראל רק במועדים כמו יום הזיכרון לשואה ולגבורה. "העיר יבנה מצטרפת כקהילה למיזם שמטרתו להגשים לניצולי השואה חלומות קטנים שבידינו תושבי העיר הכוח להגשימם", אומר אבי לשם מוועד העמותה.

החלומות של שורדי השואה יכולים להיות מגוונים: טיולים וביקורים באתרים בישראל, שירותי הסעות, אירוח בערבי חגים ושבתות, טיפולים בעניינים משפטיים, כתיבת זיכרונות, ביקור בעיר הולדתך, יציאה לאירועי תרבות וכל חלום אחר שיעלה על דעתם. בעמותה מקווים כי בזכות מאגר המתנדבים יגדל הסיכוי להגשים יותר ויותר חלומות.

רישום העמותה בוצע על-ידי תושבי העיר אבי לשם, רותי גנץ בסיועו של עו"ד משה פורמן ולעמותה הצטרפו עד כה אמיר השכל, אורנה אלון וליאור כהן.  

לקראת יום הזיכרון הבינלאומי לשואה שיצויין על ידי העצרת הכללית של האו"ם ביום רביעי, 27 בינואר, יזמו בעמותה פעילות ראשונה של ביקור בביתם של כחמישים ניצולים וחלוקת  מארז שי מתוק ע"י תלמידי תיכון 'האלון'. את המארזים תרמו  חברות 'ליימן שליסל' וחברת "פרמיום" ביבנה בניהולו של עמוס דיארי ובהכנתם סייעו המתנדבות  מירי ושולי.

אבי לשם סיפר השבוע כי "תודתנו לראש העיר על תמיכתו ועידודו לקידום המיזם שנועד להסב נחת וחיוך לאנשים המופלאים ששרדו את הזוועות וחיים בקרבנו. העמותה רואה לה למטרה להגשים חלומות קטנים וגדולים לתושבי יבנה אשר נרדפו ע"י הנאצים ולשמור על קשר רציף עם הניצולים. פעילות העמותה תתבצע  באמצעות תלמידי תיכון וסטודנטים ואנו קוראים לכל מי שמעוניין להתנדב למטרה חשובה זו להצטרף אלינו. ".

 העמותה מזמינה מתנדבים חדשים ואת ניצולי השואה או בני משפחותיהם ליצור קשר בטלפון 050-5361802.