- מה הדבר הכי מרגש שעשית כיו"ר ועד?

"מאז שנכנסתי לתפקיד יו"ר לקחתי על עצמי לתת יחס אישי לעובדים שנמצאים תקופה ארוכה בחופשת מחלה ע"י הדרכה ותמיכה וכן הגדלת סל הסיוע למשפחות אבלות. תשומת לב קטנה ברגעים קשים"

- מה הדבר הכי מפתיע שעשית?

"כיו"ר  ועד העובדים אתה חייב להיות יצירתי עבור העובדים ותמיד רעב לצרכיהם ע"י שדאגתי לתנאי שכר שיפור מעמדם והצבת ביטחון ע"י הוצאת עובדי קבלן מהעירייה".

- מה לא תעשה בחיים כיו"ר ועד?

"כיו"ר לעולם לא אחתום על פיטורי עובדים אפעל בכול הכוח שעומד לרשות על מנת שהעובדים  לא יפוטרו בל נשכח כל עובד הוא עולם בפני עצמו משפחתו וכל הסובבים אותו , לכן נעשה הכול להשאירו  במערכת"

-          האם יש משהו שאתה מתחרט עליו בקדנציה האחרונה?

"כן  . כיו"ר פעלתי בדרך של הדברות ומשא ומתן  ולצערי חלק מהדרישות יושמו וחלק לא יושמו. אם היינו פועלים אחרת כמו שרציתי הינו יכולים להפיק יותר"

 

-          האם קרה לך מצב שרצית להשיג משהו עבור עובד/ת ולא הצלחת?

"כן. עובד נקלע לקשיים כלכליים.  עם הפניה אליי התחלתי להפעיל את כל הגורמים כדי לעזור לעובד למרות  שהמשכתי לפעול בצוות ההנהלה, גם שם קבלתי חלק  מהבקשה וקבלנו חלק יחסי שהוא קטן וזה אכזב אותי "

 

-          מה אנשים לא יודעים על התפקיד הזה?

"מאז  שנבחרתי לוועד העובדים התחלתי ללמוד את כל נושאי דיני עבודה  זכויות וחוקים מחוקת עבודה , אוגדן שירות  , השתלמויות בנושא , פסקי דין שקשורים לעובדים  ופניות מעובדים שדרכם חדדו לי את כל החוקים והזכויות. בזכות הידע הרחב שיש לי   והמקצועיות  שתרמו לי להגיע לכלל העובדים ובפרט עם הנהגת דלת פתוחה לכול עובד   ועובדת,  לכן אני מנסה לגעת בכול עובד על מנת שיקבל את המגיע לו על פי  החוק תפקיד זה מחייב אותי לכן מחובתי כיו"ר לעשות הכול כדי שכול העובדים ידעו מהו התפקיד. הקימנו אתר אינטרנטי להנגיש את המידע לעובד כמו כן שליחת אס. אם. אס  לעובדים  על מנת ליידע את העובדים בכל"

- במה יבנה שונה משאר הערים?

"יבנה היא עיר  קטנה וחמה ובפרט העובדים מסורים שעושים הכול לשגשוגה של העיר. בשנים האחרונות יבנה מצעירה את תושביה , הקמת שכונות חדשות בעיר, על כן אנחנו העובדים צריכים להיות קשובים וערוכים לרחשי התושבים"

-          איזה פרטנר ראש העיר מול העובדים?

"התחלנו את הקדנציה שלנו בחודש אוגוסט 12   שנה לפני  בחירות העירוניות  לכן לא יכולנו לדרוש שום דבר מראש בעיר  עם סיום הבחירות העלנו דרישות לטובת העובדים .  לצערי הרב ראש העיר  דחה את כל הדרישות שלנו  על הסף פנינו להסתדרות המעוף והסתדרות במרחב אשדוד הלנו את הדרישות שלנו ואישרו לנו סיכסוך עבודה  בתוך זמן של חצי שנה קבלנו אישור שאנחנו יכולים להפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותנו קיימנו פגישה  הממונה על יחסי עבודה בתמ"ת  הגענו למספר הבנות שכל שנה נתמקד בסקטור . אין העסקת עובדי קבלן

 

  בביתי הספר  ,הטבה למזכירות אגף ומחלקה ,  הגדלת תקציב הועד , הכנסת עובדים על פי מכרז בלבד  קבלת עובד לפי דרוג ודרגה  שכול העובדים יקבלו את המגיע להם על פי החוק . לצערי הרב חלק מהדברים  נכנסו  ליישום וחלק עדין לא  ובעזרת ה'  בקדנציה הבאה נפעל בכול הכח על מנת  להמשיך לקדם את האינטרס  של העובדים   ראש העיר צריך לדעת שעובד טוב שמקבל את המגיע לו הוא מרוצה ונחשב לעובד טוב"

-          מה גורם לך סיפוק?

"מה שגורם לי לסיפוק זה שאני נלחם עבור עובד וכשהוא  מקבל את המגיע  לו או עובד שמבחינתו  של העובד אפסו כל הסיכויים אנחנו הכתובת שלו והוא מקבל שרות מיוחד עד לסגירת  הנושא וזה מטעין אותי  לפניה הבאה"

-          מה תעשה בקדנציה הבאה שלא הצלחת לעשות עד כה?

"בקדנציה  הבאה בעזרת ה' נפעל ביחד כל הצוות שנבחר אתי כדי לקדם  ולעמוד על זכויות העובדים  החל בבדיקת תלושי שכר עם המלצות שקבלנו החלנו לפעול מול כח אדם לישים אותם בפועל  ובימה שלא נפעל בכל הדרכים שעומדים לרשותנו .רווחת העובד נמשיך לפעול ביותר כח  בני מצווה , ימי כייף , יום האישה , ימי גיבוש לאגף ומחלקה , טיולי בני משפחות בחול המועד סדנאות איפור , בישול  ,  ועוד    נתמקד בפורשים  חצי שנה לפני פרישה סדנא וליווי אישי לכל עובד , הרחבת נושאי  ההשתלמויות גמול א' גמול מיוחד ,  יועץ פנסיה , קופות גמל ,  השמת תכנית הרה-ארגון 

 

   הרחבת האתר שהקמנו כדי להנגיש את המידע לעובדים  vaayavne.co.il 

 

  במהלך שבוע הבאה יתקיימו בחירות לוועד העובדים  אני פונה לכול העובדים לבוא ולממש את הזכות להצביע ולהשפיע  אני מודה לכל העובדים על האימון שקבלנו  מכם ועל הזכות  שהייתה  לשרת אתכם

 

  ומקווה שבעזרת ה' כל הקבוצה שלנו תבחר  ותשרת אתכם לעוד קדנציה"