הזנחה וזוהמה בתל יבנה- מבקרים רבים מגיעים לתל יבנה בכדי לטייל וליהנות מהטבע שיש לעיר שלנו להציע. מטיילים שמגיעים למקום מגלים חוסר אכפתיות כלפי שמורת טבע שמתחוזקת על ידי אנשי האחזקה של עיריית יבנה. במקום נזרקים לוחות אסבסט המסוכנים לבריאות הציבור ודורשים פינוי בצורה מסוימת, הדבר עשוי להמשך זמן רב בעקבות הסכנה שבחשיפה לחומרים ובינתיים ציבור המטיילים נותר חשוף לסכנה בריאותית. השלטים במקום נהרסים על ידי פורעי חוק והפסולת במקום מצטברת למרות ניסיונות של העירייה לתחזק את המקום ולשמור עליו נקי ומסודר.

בעיריית יבנה התייחסו היום לפניה של מערכת האתר: 

"תל יבנה: נקי !

תל יבנה הוא אחד האתרים ההיסטוריים היפים באיזור. בתקופת האביב ובכלל האתר שבמזרח העיר מושך אליו מבקרים וחובבי טיולים מרחבי הארץ.

בשבוע שעבר עדכן אותנו תושב העיר שביקר במקום כי התל וסביבתו מוזנחים ובמקום מצויה פסולת בניין ועוד.

גורמי העירייה בדקו בשטח את הטענות שהובאו בכתבה ומצאו כי אינן נכונות והאתר נקי. בסיור שערכנו הבוקר באתר וסביבתו עולה כי תל יבנה וסביבתו נקיים וכי התמונות שפורסמו בכתבה צולמו מאיזור מרוחק כקילומטר מזרחית מהתל. ככל הנראה משטחי הבטון הושלכו ע"י עברייני בנייה בסמוך לדרך עפר (בקרבת מסילת הרכבת).

השלט הסמוך למצודה אשר הופל ע"י אלמונים טופל הבוקר ע"י עובדי מחלקת התחזוקה של עיריית יבנה והוחזר למקומו.

מהעירייה נמסר כי החוק אוסר השלכת פסולת ברשות הרבים דבר הפוגע בסביבה. עיריית יבנה פועלת במהלך כל השנה לניקיון העיר ונוקטת אמצעי אכיפה כנגד עבריינים המשליכים פסולת במרחב הציבורי. עיריית יבנה תמשיך לפעול למען איכות חיים טובה לכלל תושבי העיר ותפעל במרץ להביא את אותם עבריינים לדין."