אולי מדובר במחירים היקרים ואולי במחסור באטרקציות שימשכו את הצעירים ליבנה, אך הנתונים החדשים מדברים בעד עצמם- כחצי מרוכשי הדירות ביבנה הם משפרי דיור, כאלה שהייתה בבעולתם דירה ובחרו לקנות דירה חדשה, בדרך כלל מדובר באוכלוסיה מבוגרת יותר.

על פי נתונים שפורסמו בסוף שנת 2012, הצעירים שרכשו דירה ביבנה היוו כ-41% מכלל רוכשי הדירות, גם משפרי הדיור עמדו על אותם אחוזים וכל השאר רכשו דירה ביבנה לצורך השקעה. נכון להיום, הנתונים שונים לחלוטין, הצעירים שרוכשים דירה ביבנה מהווים רק שליש מכלל הרוכשים ואילו משפרי הדיור מהווים כחצי מכלל הקונים.

"מדובר בחלק מתהליך טבעי שעובר על יישובים רבים", אמר רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק. "יבנה היא הדוגמה הטובה ביותר. בתחילת הדרך יבנה הייתה סוג של יישוב מרוחק והשכונה הירוקה הייתה על הנייר. זה בדיוק השלב בו הזוגות הצעירים מגיעים לרכוש דירות. כששכונה חדשה יוצאת לדרך אין עדיין תשתיות ולא כולם מבינים איך היא תיראה בסוף. במצבים אלה המחירים מאוד אטרקטיביים וקורצים לרוכשי דירה ראשונה ומשקיעים. בשלב השני, כשהבנייה בשכונה מתחילה לצבור תאוצה והפיתוח הסביבתי כבר נראה לעין והאכלוס מתקרב, מגיעים משפרי הדיור".

יורם אביסרור, סמנכ"ל השיווק בחברת אביסרור משה ובניו, המקימה את פרויקט תאומי אביסרור ביבנה הירוקה, אמר: "צריך לזכור שמחירי הדירות עלו בשיעורים חדים בכל הארץ. ביבנה מחירי הדירות בשכונות הירוקות עדיין אטרקטיביים לעומת יישובים כמו ראשון לציון או נס ציונה. אני מעריך שבעוד כמה שנים, במידה ולא יהיו מספיק התחלות בנייה, אחוז משפרי הדיור בשכונות הירוקות ביבנה יגיע ל־50 אחוז".