בשבועות הקרובים יחל מבצע לעיקור וסירוס חתולי רחוב לרווחת בעלי החיים ובריאות הציבור.  המבצע ממומן על-ידי עיריית יבנה וישלב שיתוף פעולה קהילתי בין השירות הווטרינרי העירוני לבין תושבים מתנדבים המאכילים חתולים חסרי בית באורח קבע. בשנת 2015 השקיעה העירייה כ-100,000 ₪ לטובת נושא זה ובשנת 2016 כ-35,000 ₪. 

 

הווטרינר הרשותי, ד"ר אייל אקשטיין מסביר כי "לצערנו בשל התרבות בלתי מבוקרת של חתולים חלקם הגדול נידון לחיים של רעב, מחלות ודריסה בכבישים. הדאגה לבריאות אוכלוסיית חתולי הרחוב עוזרת במניעת התפשטות מחלות בקרב האוכלוסייה ובכך כולם יוצאים נשכרים".

 

כל חתול יזכה לבדיקה וטרינרית במרפאת עיקורים, טיפול רפואי בהתאם לצורך וחיסון כנגד מחלת הכלבת. לאחר העיקור או הסירוס יסומנו החתולים על ידי קיטום קל בקצה האוזן ובתום ההתאוששות יוחזרו לסביבתם הטבעית.

 

מעיריית יבנה נמסר כי מאכילי חתולים ותושבים מוזמנים ליצור קשר עם מרכז השליטה העירוני  106 ולהשאיר פרטים להתקשרות (שם מלא, כתובת, מספר טלפון נייד , כמות משוערת של חתולים לא מעוקרים). חתול רחוב מעוקר יזוהה עפ"י חתך קטן באוזנו השמאלית וניתן להבחין בהם ברחבי העיר. יודגש כי המבצע מיועד אך ורק לחתולים חסרי בית ולא לחתולים השייכים לתושבים.