הטקס נערך ביום ראשון, 27.3.16 באודטוריום 'אשכול הפיס' במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי והשתתפות רכזת מתנדבי מד"א, איריס סקיטל, יו"ר ועד המתנדבים, ציון בוארון, נציגי העירייה, מתנדבי מד"א, בוגרי הקורס ובני משפחותיהם.

 

 ארגון מד"א מתבסס על כ-80% מתנדבים העוסקים במתן שירותי רפואה והצלה בפריסה ארצית. בשנים האחרונות צמח מספרם של המתנדבים בעיר לרבות בני אותה משפחה הפועלים יחד בארגון.

 ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר בטקס כי "עשרים ושלושה בני הנוער המצטרפים למערך ההצלה של מד"א הם נכס שיש להתפאר בו. אחד הדברים המאפיינים התנדבות הוא מתן חומרי כגון כסף, תרומות וכו', אך כאשר אתם מנדבים למען האחרים את זמנכם היקר יש בכך ערך כפול מכל מעשה תרומה אחר". גוב-ארי פנה לבני המשפחות ואמר כי "התנדבות הנוער אינה מובנת מאליה ואין מתנדב צומח בחלל ריק אלא במשפחה תומכת ובחברה המעודדת התנדבות. כראש עיר אני גאה בכל אחת ואחד מכם ותודתי להורים על תמיכתם. הצטרפותם למד"א מהווה תוספת כח לעיר ואאחל כי לא נזדקק לשירות, אך כאשר תדרשו, ברור לי תהיו בכל מקום בו יהיו זקוקים לכם".

 הקורס האינטנסיבי נמשך כארבעה חודשים (60 שעות) ומעניק למשתתפיו את ההכשרה הדרושה לשמש כמגישי עזרה ראשונה, החייאה, טיפול במחוסרי הכרה, חולים כרוניים, פצועי תאונות דרכים, שברים, כוויות ועוד. את הקורס העבירו שתי מדריכות נוער של מד"א קטיה והגר.

יו"ר ועד המתנדבים במרחב איילון, ציון בוארון ורכזת המתנדבים, איריס סקיטל ציינו כי דרישות הקורס הגבוהות (ציון 80 ומעלה) מלמדות על מידת האחריות הניתנת למתנדבים והודו לראש העיר על התמיכה והחשיבות שהוא רואה בערך ההתנדבות בכלל ושל בני הנוער בפרט וציינו את שיתוף הפעולה הפורה שנרקם בין מגן דוד אדום ועיריית יבנה לקידום ושיפור שירותי ההצלה בעיר.

במהלך הערב הציגו החניכים בפני הקהל תצוגת תכלית של טיפול באירוע תאונת-דרכים והפגינו מקצועיות רבה.