בכנס  לתכנון ובנייה שהתקיים הבוקר, התייחס שר השיכון, יואב גלנט, למחירי הדירות הגבוהים בישראל, במסגרת התייחסותו הוא הציב את עניין התקבצות אזרחי המדינה באזורים שבין אשדוד לחדרה ולמצב שבו זינקו מחירי הדירות פי שניים בשנים האחרונות.

"רעיונות טובים וניתוחים טובים והחלטות נכונות היו כאן לאורך שנים. הבעיה היא בביצוע. אני רואה פה מציאות שבה אין בה ביצועים לאורך זמן. המצב שמצאנו כאשר נכנסנו לנושא הבינוי היה שמחירי הדיור עלו פי שניים. הדבר השני שגילינו הוא שרוב האוכלוסייה חיה בין חדרה לאשדוד. בנגב והגליל חיים רק שליש מהאוכלוסייה. זה מייצר בעיה באשר למחירי הדירות וגם מהווה בעיה בחזון הציוני" אמר גלנט.

גלנט התייחס גם לפעולות אותן הוא מתכוון לבצע במהלך השנה ובעתיד. על פי התכנית, אמורה המדינה לשווק כ-70 אלף דירות חדשות בשוק ובאמצעות ההצפה, מחירי הדירות אמורים לרדת בצורה משמעותית.

''החלטנו להתמקד באוכלוסייה שאין לה. עד היום שיווקנו 27 אלף יחידות דיור ועד סוף השנה יהיו כאן 70 אלף. אם מחיר דירה יורד ב-100 אלף שקל זה שבעה מיליארד שקלים שעברו מהמדינה לאזרח''. הוסיף גלנט.

בסיכום דבריו הבטיח גלנט, "אנחנו ניצור פרויקטים בעלי עדיפות לאומית שיתחילו ויסתיימו בתוך ארבע שנים. אי אפשר לעבוד בקמעונאות. צריך לשנות את דפוס החשיבה".