בשלב הסיכומים הצוות החינוכי בבית הספר מפתן 'ארזים' יכול בהחלט להיות מרוצה, מאוד מרוצה. תלמידי בית הספר זכו לשנה רוויה בפעילות חינוכית-חברתית וערכית ורכשו כלים לחיים, זאת בזכות ההשקעה הרבה והיצירתיות של צוות בית הספר ושיתוף הפעולה המלא של התלמידים.

אין ספק שהטיול השנתי ברמת הגולן היווה עבור התלמידים, חוויה בלתי נשכחת. מטרת הטיול הייתה לסכם את שיעורי ההיסטוריה, שנלמדו במהלך השנה כולה, בצורה חווייתית וקצת אחרת. התלמידים ביקרו במצפה גדות ושמעו סקירה על מלחמת ששת הימים והקרבות שהתנהלו במקום. הם תצפתו מהר בנטל על אזורי הלחימה במלחמת יום הכיפורים וצפו בסרט על חטיבה 7 בעוז 77 בקיבוץ אלרום, שעסק בגבורתו של אביגדור קהלני, בעל עיטור העוז וחטיבת השיריון. כל זה כמובן לא בא על חשבון האטרקציות, התלמידים ביקורו במעיינות עין גדי, השתכשכות במפל המים בעין תינה, ולאחר ארוחת צהריים כיד המלך יצאו לשייט קייאקים.

בית הספר מפתן "ארזים" מפעיל עבור תלמידיו סדנאות עבודה, בהן רוכשים התלמידים מקצוע ועוברים מבחני סיווג מטעם משרד הכלכלה. במהלך השנה החולפת למדו התלמידים נגרות ומסגרות, ובשיתוף פעולה מדהים ולוח זמנים צפוף במיוחד יצרו 40 דוכני מכירה ועגלות נשיאה. הדוכנים נבנו עבור הסוחרים המקומיים שמכרו את מרכולתם בחגיגות יום העצמאות המרכזיות ביבנה. עירית יבנה והחברה למתנסים הזמינו את הדוכנים מביה"ס, מתוך ראיה חינוכית קהילתית, שבמסגרתה תלמידים תושבי המקום שותפים בעשייה וביצירה המקומית.

"התלמידים הובילו את שלבי הייצור בצורה מקצועית ומעוררת התפעלות, עבדו שעות מרובות, חילקו ביניהם את המשימות והצליחו לעמוד בלוח הזמנים ואנחנו מאוד גאים בהם. זאת גם הזדמנות מצוינת להודות לראש העיר ולרשת המתנסים על האמון בתלמידים, שבא לידי ביטוי בהזמנת עגלות המכירה" אמר גורם בבית הספר. פרויקט נוסף שתלמידי בית הספר יכולים להיות גאים בו הוא הקמת מגרש מיני-גולף, עבור בית הספר רמות ויצמן.

"הקהילה ביבנה אוספת לחיקה את בית הספר והוא משיב לה באהבה והדדיות. המרוויחים הגדולים הם, כמובן, התלמידים שזוכים לחוויות יוצאות דופן וזוכים להצלחה שמעצימה אותם ומחזקת את ביטחונם העצמי" סיכמו בבית הספר.