אחד הסיוטים הגדולים של מ', תושבת יבנה, התרחש אתמול לנגד עיניה כאשר יצאה לשחק בפארק עם ארבעת ילדיה הקטנים בפארק החבלים בעיר. ילד בן 6 נותר לבדו בפארק כאשר אחותו הגדולה בת ה-16, שהייתה אמורה להשגיח עליו, עמדה הרחק ממנו בצד השני של הכביש.

"אני די חדשה ביבנה וכאן אני מרגישה די בטוחה, אני מאפשרת לילדים שלי לרדת לשחק לבד בפארק או מתחת לבית אבל אחרי מה שראיתי אתמול אני אחשוב יותר מפעמיים, בעלי ואני לא מפסיקים לשחזר את מה שעבר עליי, אנחנו ממש בחרדות מזה" מספר מ'.

"בדרך כלל בשעה 21:00 אני משתדלת שהילדים יהיו במיטה, אתמול קצת חרגתי ממנהגי ויצאתי איתם לאכול גלידה ולשחק בפארק אחרי המון זמן שלא עשינו את זה ביחד, כאשר ישבתי בספסל בפארק ראיתי שני בני מיעוטים מנדנדים בחזקה ילד כבן 6, חשוב לציין כי אחד מהם היה בפארק גם לפני והתנדנד בנדנדה, מדובר באנשים בוגרים כבני 20 פלוס, לא ברור לי מה יש להם לעשות בפארק של ילדים קטנים." משחזרת מ' בחרדה.

"אחד מבני המיעוטים תפס את הילד הקטן בחולצה באזור הבטן והשני נדנד אותו בחזקה, הילד צרח שיפסיקו אך הם לא הסכימו עד שניגשתי אליהם ואמרתי לילד בו, הולכים הביתה, ממש נתתי להם הרגשה שזה הילד שלי, למזלי הוא לא התווכח ובא איתי, אם הוא היה שואל מי אני זה יכול היה להיגמר אחרת, התחושה הייתה שהיו להם כוונות לא טובות אני ממש מרגישה שהצלתי את הילד הזה."

תרצי להעביר מסר להורים?

"כן, חשוב שתשגיחו על ילדיכם בשבע עיניים, אל תשלחו אותם לבד למקומות רחוקים מהבית שאין בהם אנשים ואין השגחה, אני גם חשבתי שהכל בסדר עד אתמול, זה פשוט היה מצמרר, תמנעו את האסון הבא באמצעות נקיטת אמצעי זהירות, אל תרפו, תשגיחו ותהיו אחראים, אי אפשר לדעת איך הערב אתמול היה נגמר אם הילד הקטן בן ה-6 היה נשאר עם שני בני המיעוטים לבד בפארק בשעת לילה מאוחרת".