הדים רבים עורר סיפרה של הלן אנגידה בת ה-30, שחזרה ביום ראשון האחרון מחדר הלידה, כשבידיה הרך הנולד, ונדהמה לגלות כי בעל הדירה אותה שכרה החליף את המנעולים והוציא את כל חפציה לחדר המדרגות. הלן ההמומה מצאה את עצמה במשך שעות ארוכות על ספסל מול הכניסה לבניין, כשהיא לא יודעת מה לעשות.

בסיומו של היום, התארחה הלן אצל קרוב משפחה המתגורר ברחובות, שם היא שוהה עד לרגעים אלו כשבמקביל נעשים נסיונות למצוא לה פתרון לטווח הארוך. כמו כן, רבים מתושבי יבנה התגייסו לעזרתה של הלן ואספו עבורה ועבור ילדיה מוצרי מזון, בגדים, צעצועים ומוצרי תינוקות.

למערכת יבניתון נודע עוד כי תושבת העיר, מירי ביטון, לקחה על עצמה יחד עם עזרת בני משפחה וחברים, לארגן את טקס ברית המילה של הרך הנולד, ולעזור בכיסוי ההוצאות הכרוכות.

בעיריית יבנה נעשו בימים האחרונים מאמצים רבים לסייע לאישה בפתרון המצוקה אליה נקלעה כאשר עובדי האגף לשירותים חברתיים בניהולה של צביה אוחנה נמצאים בקשר שוטף עם האישה ומציעים לה סיוע.

העירייה עדכנה את משרד הרווחה בפרטי המקרה ובסל הפתרונות שהוצעו לאישה ולתינוקה וכעת עושים בעירייה מאמץ לסייע באיתור דירה מתאימה (שכירות) לאישה החיה בנפרד מבעלה. מספר מתווכים קיבלו פנייה במטרה לסייע באיתור דירה מתאימה שתושכר על-ידי אחד מבני המשפחה (האישה או בעלה). מאחר ובני הזוג מוגדרים 'נשואים' והבעל מתגורר בדירת עמידר היא אינה זכאית עפ"י הקריטריונים של משרד הבינוי לדירה שכזו.

בעירייה דוחים מכל וכל את הדברים שיוחסו לעובדת הסוציאלית שאמרה כביכול לאישה "אם תמשיכי לבכות ניקח לך את התינוק" ומדגישים כי דברים אלה לא נאמרו כלל וכלל והוכחשו בכל תוקף. עוד מסבירים בעירייה כי הדבר הראשון שעמד לנגד עיניהן של העובדות שהגיעו למקום היה לתת מחסה לאישה ולתינוק, למצוא קורת גג ובית חם ונעשו מאמצים גדולים לאתר מקום כזה, כולל שיחות עם הבעל שייתן לאשתו ולתינוקו מחסה כפי שמצופה ממנו. מצער מאד שיש מי שניצל את המצב כדי להשחיר את פניהן של עובדות סוציאליות שכל רצונן היה לסייע לאשה במצוקתה", אמרו בעירייה.

מעיריית יבנה נמסר: "באגף לשירותים חברתיים התקבל ביום ראשון דיווח על אישה ותינוק בן יומו אשר פונו מדירתם. עובדות סוציאליות נפגשו עם האישה בכדי לבחון אפשרויות סיוע כאשר האישה והתינוק שהו בליל יום ראשון בבית קרוב משפחה של האישה בעיר רחובות. למחרת הגיעו בני הזוג למשרדי האגף לשירותים חברתיים לצורך התייעצות מקצועית ופתרון סוגיית המגורים של האישה. בין האישה והבעל נתגלו מחלוקות קשות באשר להתחייבות וחתימה על הסכם שכירות חדש . עיריית יבנה הציעה לאישה סיוע במימון הוצאות שהייה בבית מלון למשך מספר ימי התארגנות או לחילופין סיוע בכיסוי עלויות המשך שהייה בבית קרוב המשפחה. כמו כן העירייה מסייעת לאישה באיתור דירה מתאימה בעיר וכן סיוע בתשלום שכר דירה לתקופה של שלושה חודשים וסיוע בהתאם לצרכיו של התינוק. במקביל יינתן ליווי צמוד וייעוץ לאשה ולבעל לצורך קידום נושא הדיור והמצב המשפחתי המורכב".