מאת: יונית סלומי

 

 גבר ואישה נכנסו לחנות אלונית במתנח עטופים בכובעים ובמעילים כשהם נושאים על כתפם תיק גדול. עובדת במקום שהבחינה בשנים שניכנסו כזוג מתפצלים בין המדפים בחנות, נוברים במוצרים ואחד אחד מכניסים לתיק הגדול.

"זה התחיל לפני כשלושה שבועות", סיפרה העובדת, "לחנות נכנסו גבר ואישה והחלו במסע חיפושים בין המדפים. משהו בהתנהגות שלהם הדליק לי נורה אדומה והחלטתי לראות במצלמות של החנות ומה שראיתי חיזק אצלי את החשד". 

מה ראית ? 

"ראיתי את הגבר עומד ליד המדף ולוקח מוצרים ומכניס לתיק שלו וגם האישה באותה שיטה, מוצרים שניראו לה פשוט הרימה מהמדף והחליקה אותם לתיק, כאן הבנתי שהם גונבים".

מה עשית ? 

"מיד התקשרתי 100 למוקד המשטרה ודיווחתי על האירוע שקורה ברגע זה בחנות, המוקדנית ביקשה ממני לנסות ולעכב את השניים עד שניידת המשטרה תגיע. האמת פחדתי לגשת אליהם במקביל דיווחתי לבעל העסק אייל והודעתי לו, הזוג המוזר שסיים את הסיור בין המדפים ועמוס מכל טוב במוצרים יצא מהחנות כאילו אני אויר כמובן שלא שילמו".

מה עשה בעל העסק? 

"מיד כשהגיע לקח את מצלמות החנות והגיע לתחנת המשטרה שם הגיש תלונה על השניים ואף השאיר להם את הסירטון בו רואים בבירור כשהם מעמיסים מוצרים לתוך התיק ויוצאים מהחנות בתמונות רואים גם אותם בבירור".

האם שוב הזוג חזר?

"כן ביום ראשון בשעות הערב הזוג הגיע לחנות, כנראה שהיה לו קל כי לא תפסו אותו והוא חזר לאסוף שוב מוצרים בחינם. הם חזרו על אותה שיטה עם התיק על הצד בין המדפים אוספים ומכניסים לתיק, איך שהם סיימו והתכוננו לצאת אני עמדתי מולם, לא לפני שהתקשרתי למשטרה. פניתי לגבר ואמרתי לו שראיתי במצלמה כי הוא מכניס לתיק מוצרים ואני מבקשת שיחזיר אותם למדפים ואכן הופתעתי השניים חזרו למדפים והחזירו את המוצרים, אולי בגלל שידעו שדיווחתי למשטרה. מה שחשוב שהם עזבו הפעם בלי המוצרים וחבל המשטרה שוב לא הגיעה".

"השוטרים לא הגיעו גם הפעם ואני שוב נסעתי לתחנת המשטרה", סיפר אייל, "הגשתי תלונה והעברתי להם את התמונות מהמצלמות של החנות. מה שחשוב לי שתפרסמו את השיטה ואת התמונות שלהם לטובת בעלי העסקים ביבנה שאם יזהו את הזוג אצלם בחנות שיזהרו, אלה הזוג המוזר שנכנסים מעמיסים מוצרים לתיק שלהם ועוזבים את המקום בלי לשלם.פשוט גנבים עם שיטה".