את הערב הובילה הנהגת ההורים העירונית בעיר, בניצוחם של צוות הקהילה התומכת בהנהגה - איילת בן דוד, יפית בוגנים, רמי דואני, יעל לב-רן, מורן כהן-בלסטקר, גיא יארניצקי ועדי מימון-אנגלסמן.

בערב המיוחד השתתף גם ראש העיר צבי גוב ארי אשר אמר כי הוא מברך על היוזמה. "השאיפה היא לנסות ולהגיע לרמת טיפול כוללת. אני מכיר את הקשיים של המשפחות ולעיר חובה בעניין זה. זהו אחד היעדים ואני שמח שמשיקים את היוזמה החשובה. אנחנו נפעל לסייע ומוסדות העירייה עומדים תמיד לרשותם של ההורים".

הקהילה הינה בית חם למשפחות עם ילדים מיוחדים, תחושת שייכות עם אחרים בעלי צרכים דומים. ההורים הינם חוד החנית של הקהילה, אלו היוצרים מדי יום מציאות חדשה עבור ילדם, הקהילה תייצר עבודה משותפת - על מנת לשפר את איכות חייהם של כלל המשפחות המיוחדות בעיר.

setImageBanner('009d725e-a7fa-466d-8136-00db9db3c832','/dyncontent/2017/12/12/20467d86-4612-49fd-a8e8-466494a1b637.gif',3015,'',510,80,false,33021);

.

מטרות הקהילה - הידוק הקשרים הקהילתיים בין ההורים במטרה ליצור שינוי במציאות הקיימת. העלאת מודעות לצרכים, שינוי המרחב הציבורי, הנגשתו לצורך, יצירת שיח עירוני מכיל. למידה האחד מנסיונו של האחר בהתמודדות מול הצרכים ועם הרשויות, ועוד עפ"י צורך .

הקהילה תורכב מארבע קבוצות עניין:

ילדים אלרגנים ורגישויות מזון, ילדים עם מחלות כרוניות וקשות, ילדי החינוך המיוחד הלומדים, חינוך הרגיל ובעלי הסייעות האישיות (לא רפואיות), ילדי החינוך המיוחד עם צרכים מיוחדים והנגשה.

עוד הוצג בערב חזון הקהילה ותוכניות להמשך כמו ערב שולחנות עגולים - ישיבת כל קבוצת עניין לחשיבה משותפת על הצרכים השונים, המיידים ולטווח הרחוק.

ארגון ימי עיון בנושאים רלוונטים שונים, ימי כיף וגיבוש מותאמים, שילוב הילדים בפעילויות בתי הספר והגנים בעיר, הקמת מועדון לילדים בעיר.

נציין כי בימים אלו מוקמות בעיר שתי גינות מונגשות ביוזמת ראש העיר בשיתוף הורים לילדים מיוחדים עם עובדי העירייה, זאת בנוסף לשילוט והעלאת מודעות שנעשתה כבר במספר גני שעשועים בעיר, לנושא האלרגנים.

הנהגת ההורים העירונית מבקשת להודות לאישי הציבור ובעלי העסקים המקומיים שלקחו חלק בארגון ובתרומות לערב זה:

צבי גוב-ארי, ראש העיר, אלי אלוש, מנכ"ל הרשת למתנ"סים יבנה, סמדר נבון, מנהלת מתנ"ס נאות שז"ר, יפית שרעבי, מנהלת מתנ"ס נאות מרגלית, מיטל חלוצי, מעצבת גרפית, אלי מזוז, על תרומת מצרכים, חן קרופניק, הרצאה "כוחה של מילה", ליעד וטל, הרצאה "החצי שלו החצי שלי", סטוק הצעצועים, דפוס פרסי, מאפיית דרך הלחם.

להצטרפות לקהילה ולשאלות נוספות

[email protected]