יבנה עולה על מפת התקשורת הארצית עם הקמת אולפני 'קשת' בעיר. מי שעמד מאחרי המהלך והעניק רוח גבית חזקה הוא לא אחר מאשר ראש העיר צבי גוב-ארי שקיים מספר פגישות עם הנהלת קשת והאנשים המשפיעים בתעשיית הטלוויזיה. התוצאה הסופית וההשקעה הכלכלית האדירה במקום אינם מובנים מאליהם ומעלים את קרנה של העיר.

בחודש יוני האחרון עדכן לראשונה גוב ארי בחשבון הפייסבוק שלו: "אני שמח לבשר כי נפגשתי בחודשים האחרונים עם צוות חברת שידורי 'קשת' ואישרתי עקרונית קידום הקמת אולפן טלוויזיה בעיר. פרויקט זה יוכל לספק מקומות תעסוקה לתושבי העיר, שילוב תלמידי מגמת התקשורת של תיכון האורן ותרומה נוספת לדימוי החיובי של יבנה שלנו".

ראש העיר ורעייתו במתחם התכנית 2025

setImageBanner('97938780-afd4-4d0e-98fa-d22ba0922001','/dyncontent/2017/12/12/20467d86-4612-49fd-a8e8-466494a1b637.gif',3015,'',510,80,false,33021);

בעיריית יבנה רואים בבחירה של 'קשת' להקים את האולפנים בעיר כהישג חשוב. אין ספק כי ההחלטה לבחור ביבנה על פני ערים ואתרים אחרים מדברת בעד עצמה. בעירייה אומרים כי מדובר בחלק מתכנית ארוכת טווח להמשיך ולמצב את יבנה בשורה הראשונה של הערים בישראל והמהלך הנוכחי הוא רק אחד ברשימה.

השבוע כאמור, עלתה לאוויר התכנית המדוברת '2025', אותה הגו יורם זק (הקול המוכר מהאח הגדול לשעבר) וארז טל. מדובר בעיר עתידנית שנבנתה בתוך אולפן הטלוויזיה, בה חיים 12 דיירים אשר צריכים לקיים את עצמם באמצעות סכום כסף ראשוני אותו קיבלו בתחילת התכנית.

עם שידור תכנית הפתיחה הגיעו למתחם האולפנים מאות אורחים מוזמנים וגם סקרנים שבאו לראות על מה המהומה. למרות הציפיות הגבוהות, הביקורות היו יחסית צוננות ובשידורי קשת מקווים כי מכאן הם רק ילכו ויתרוממו.

.

מנכ"ל קשת אבי ניר מייל שיגר בעניין זה מייל לכל עובדי קשת שבו ניסה לעודד אותם. במייל תחת הכותרת "2025 ההתחלה", כתב ניר לעובדיו כי "זוהי רק ההתחלה ואת ההמשך ממחר אנחנו לא ממש מכירים. אנחנו רק יודעים שהוא יהיה קשה ויהיו גם ימים פחות טובים. אנחנו יודעים שעשינו ונעשה דברים טובים לצד טעויות של מתחילים. נמשיך כך ונתמודד בהצלחה עם שנת ההתחלה. אנחנו יודעים שהעתיד הקרוב עוד לפנינו והוא שלנו".

ניר הסביר כי תוכנית הפתיחה הוגדרה על ידי מחלקת הפרומו כ"התחלה". לדבריו, "הרעיון היה להגיד משהו אחר מ'אירוע' או 'השקה' ועוד מלים משומשות... אבל המילה הזו היא הרבה יותר מסיסמה. היא טומנת בחובה את סיפור המעשה של כמה זה קשה ומפחיד להתחיל מאפס ולעשות משהו חדש וגדול... אתם סוג של סופר גיבורים".

2025 הוא פורמט ריאליטי מקורי של קשת שפותח על ידי יורם זק וארז טל. הפורמט כולל הקמת עיר באזור התעשייה ביבנה. המתמודדים בתוכנית הם דיירי העיר והזוכה נקבע לפי היקף הכספים שצבר.

ההערכות הן כי קשת השקיעה בתוכנית לפחות 100 מיליון שקל. בקשת אומרים כי שידור של התוכנית במשך ארבעה ימים בשבוע עשוי להיות כלכלי עבורם. בחברה גם מקווים כי יצליחו למכור את הפורמט בעולם ולרשום בזכותו הכנסות גבוהות.