חג הסיגד בבן גוריון
בישראל נוהגים בני העדה האתיופית לציין את החג במרומי הר גבוה המשקיף על הר הבית בירושלים כסמל למעמד הר סיני, הטקס מנוהל על ידי כוהני הקהילה. הסיגד ממשיך להיות חג מרכזי עבור עולי אתיופיה גם בישראל.

השנה בבית הספר בן גוריון הוביל הצוות החינוכי; אובלנה, עידית, מיטל, חגית, דויד ומזל יום משמעותי שנפתח בטקס חגיגי ומושקע באולם בית הספר. הטקס המרגש כלל סרטונים, קטעי קריאה, ולווה על ידי מקהלת בית הספר הצעירה והבוגרת בניצוחה של מנהלת המקהלה ענת קדוש בשירים מן העדה ושירים המשקפים את החיבור של העדה לארץ ישראל הקדושה. בהמשך נתקיימה למידה בכיתות מותאמת לשכבות הגיל לאורך כל היום; תשבצים, דפי צביעה, מצגות, פעילויות תקשוב, שירים ופעילויות מגוונות נוספות כאשר בכולן עברו כחוט השני הכמיהה והתקווה תחת המשמעות להגיע לארץ ישראל ולעלות לירושלים. 

מנהלת בית הספר, ניצה סלומון-כהן: ״כמידי שנה אנו בבית הספר מוקירים ומציינים את חג הסיגד. קהילת בית הספר מברכת את העדה אתיופית ביום חגה. אני מבקשת להודות לצוות המוביל ביום חג זה. תודה לכם קהילה יקרה על החשיפה, השיתוף ובעיקר על ההזדמנות החינוכית ללמוד ולהכיר מקרוב היסטוריה יוצאת דופן, מרגשת ומחברת. כאמור, חג הסיגד הוא יום של צום ובקשת סליחה, אאחל לכולכם צום קל ואומר לסיכום, כי אני גאה ומודה לכם״.