צילום: יוסי גביש

ביום שישי הקרוב (2.11) יתקיים בסמוך לצומת גולני, בפעם השישית, מרוץ בשביל הבנים הדרוזים. את יבנה ייצגו במרוץ משפחת שליטא לדורותיהם. בני שליטא, תושב יבנה ואב המשפחה, הכיר לפני כ-25 שנה חבר דרוזי מכפר מע'אר ונחשף אז לעומק לתרבות הדרוזית. מאז הוא וחברים נוסעים בכל יום זיכרון לטכס האזכרה הצה"לי בבית הקברות המרכזי של חללי בני העדה הדרוזית בעוספיא, וחבריהם הדרוזים מגיעים אליהם ליבנה לחגיגות יום העצמאות. כחלק מהמסורת הקבוצה מבצעת מדי חודש חלק אחר משביל הבנים הדרוזים בצפון וצפויים אף להשתתף במרוץ השנה.

 

הקבוצה, שגדלה עם השנים והתווספו אליה חברים נוספים, סיימה לפני כשנה לצעוד את שביל ישראל והחליטה להמשיך במסורת הצעידה. לפני כשנה, עם ייסוד "השביל", החלו במסורת חדשה של טיול פעם בחודש למשך יומיים, כאשר בכל יום הם מבצעים מקטע אחר של "שביל הבנים הדרוזים". את הלילה הם מבלים באירוח דרוזי אותנטי באחד הכפרים שבאזור השביל וכך נחשפים גם לתרבות ולאוכל הדרוזי להשלמת החוויה. חבר דרוזי נוסף, סלמן אבו-רוכן, ששירת זמן רב ברשות הטבע והגנים, הצטרף לאחרונה לקבוצה ובתור מי שמכיר את השביל, הטבע והסיפורים המיוחדים של הנופלים הדרוזים, תורם סלמן מהידע האישי שלו לטובת העצמת החוויה.

setImageBanner('1d77d56f-cf04-4ce3-a669-95ce8efb652f','/dyncontent/2017/12/12/20467d86-4612-49fd-a8e8-466494a1b637.gif',3015,'',510,80);

 

"בעוד שהדגש בשביל ישראל היה 'גמיאת המרחק', הדגש ב'שביל הבנים הדרוזים' הוא להכיר לעומק את האנשים, התרבות הדרוזית והישובים הדרוזים שלאורך המסלול" סיפר בני שליטא, תושב יבנה. "לכן אנחנו לנים לאורך הישובים והכפרים הדרוזים ומקבלים חוויה אותנטית ומעמיקה. בישובים הדרוזים אנחנו נפגשים עם תושבים מקומיים שמסבירים לנו על ההיסטוריה ועל המקומות המיוחדים של האזור. בכל מקום מקבלים את פנינו בקבלת פנים חמה, מכבדת ואוהבת. השביל הזה הוא הזדמנות של גיבוש והיכרות עם המולדת והארץ שלנו. אנחנו מזמינים את הציבור להגיע לשביל כדי ליהנות מהנוף המיוחד של האזור ולהשתתף במרוץ 'בשביל הבנים הדרוזים' שמתקיים ביום שישי הקרוב".