באדיבות עיריית יבנה

במסגרת מטרותיו של מרכז עוצמה, לקוחות מהצוות המוביל, הלוקחות חלק משמעותי בהובלת תהליכים ופעילויות, השתתפו בוועדה לביקורת המדינה בנושא הדיור הציבורי והליקויים בהתנהלותה של חברת "עמידר". בוועדה השתתפו שלי יחימוביץ' ראשת הוועדה וחברי כנסת נוספים אורלי לוי- אבקסיס, דב חנין, מנכ"ל עמידר, סגן שר השיכון, מנהלת נציבות תלונות הציבור, דיירים בדיור הציבורי וארגונים המסייעים לאזרח, פורום הדיור הציבורי והסיוע המשפטי מטעם המדינה. אמנם לקוחותינו לא הספיקו לומר את דבריהן אך הצליחו למסור לעוזרים הפרלמנטריים מסמכים ותמונות הנוגעים לליקויים בדירותיהן. הודות לכך, לאחר מספר ימים פנה סניף עמידר בחולון לאגף לשירותים חברתיים ביבנה בדרישה לסייע ללקוחות שהשתתפו בדחיפות.

 

דברי הלקוחה עדי סבג: "במסגרת השתתפותי בנושמים לרווחה יבנה ניתנה לי הזכות להשתתף ביום דיון בכנסת, כנציגה של מרכז עוצמה ביבנה לכל מה שקשור לדיור ציבורי. כהכנה ליום הזה יחד עם הצוות הקסום שלי במרכז עוצמה ותכנית נושמים לרווחה. התבקשתי לצלם את כל הליקויים בביתי ובבניין ולכתוב על מנת להקריא בדיון. הגעתי ליום הדיון מלאה התרגשות והיה באמת על מה;  לא ברור מאליו להיות בכנסת ישראל ועוד בתוך פנל מכובד כזה. לצערי לא הצלחתי לקרוא את המכתב היה דיון מאוד סוער וכמוני הגיעו מכל רחבי הארץ מקריית שמונה עד אילת. ובכל זאת בסוף הדיון כמעט עמדתי וצעקתי שלפחות יראו את התמונות שלי. וכמו המשפט המפורסם "תמונה שווה אלף מילים". התמונות שלי לא השאירו ספק והגיעו עד מבקר המדינה ולאחר יומיים התקשרו אלי מ"עמידר"  בטענה שפנו אליהם מהכנסת. השמחה מכך שפנו אלי מהולה בעצב -  למה לא יכולים להקשיב "לאנשים השקופים" בעמידר וכמעט בכל מוסד ציבורי". מזל וקנין: "ב- 10.7 היינו בכנסת. אני מרגישה שהתעסקו יותר ובעיקר באיך להשמיץ את הממשלה הקיימת ופחות להתעניין ולהתעסק בבעיית הדיור עצמו. אבל אני מאמינה שעם עוד כמה מפגשים בוועדות הכנסת יקלטו את הפרצוף שלנו וכן יתייחסו אלינו כמו שאנחנו מצפות ויתנו לנו את רשות הדיבור. אבל אני אופטימית ומאמינה שגם אם נפגש עם נציגים מעמידר באופן פרטני פה במרכז עוצמה ביבנה נוכל להעלות את השאלות ואת הבעיות הרלוונטיות ואולי לקבל מענה, מה שלא קיבלנו בכנסת". דליה עמר: "נסענו לכנסת ישראל יחד עם צוות מדהים של נושמים לרווחה ומרכז עוצמה נציגות שעימם זכיתי להיות חלק  נכבד . כל הדרך לירושלים הרגשתי טעונה ואף סקרנית לגבי מה יהיה בדיון כך שאפילו לא הבטתי דרך החלון לראות את יופייה של ירושלים. אשת הצוות ואני היינו עסוקות בלדבר על מה יהיה בדיון .היו אתנו מסמכים וצילומים של הדירה והבניין שבו אני גרה עם לקויים של שנים שלא תוקנו. ואנחנו כבר מגיעות לדיון, חברי כנסת מסביב לשולחן ענק עם המון אזרחים מכל קצוות הארץ הגיעו לדבר על הנושא שלהם, דיברו ורשמו. אזרחים התפרצו בדבריהם של חברי כנסת וכן גם אני רציתי לקום ולדבר . כבר נאמרו דבריי מפי האזרחים לפחות חלק מבעיותיי. הסתיים הדיון וניתנה לנו האפשרות להעביר את המסמכים והצילומים לנציג מטעם הכנסת. והינה כמה  ימים אחרי קיבלתי הודעה דרך רכז עוצמה שעמידר פנה אליו בנושא הפנייה שלי ויטפלו בנושא והגיעה ההתרגשות והשמחה סוף סוף .  מקווה שבדרך זו או אחרת המוסדות הנ"ל כן יטפלו באדם הפשוט,  שישמעו אותו ויחולו שינויים לטובת הפרט".

setImageBanner('d7319d5e-f61b-4ddb-ba7b-d77b3b1f0373','/dyncontent/2017/12/12/20467d86-4612-49fd-a8e8-466494a1b637.gif',3015,'',510,80,false,33021);

לסיכום, ההשתתפות ביום הדיור הציבורי נתנה לצוות המוביל תקווה להשמיע את קולן ומרץ לחתור לקידום פתרון לבעיות בתחום הדיור. זו דוגמא מובהקת ליכולת ולכוח שיש ברשותנו האזרחים והאזרחיות ביבנה לשנות את המציאות ולמצות את זכויותינו.

לפרטים נוספים: אריאל הלר, דובר העירייה, נייד: 054-9789105