קבוצות כדורגל איכותיות נמדדות ברגע האמת. אופי קוראים לזה. אז קבוצת הנוער של מכבי יבנה הראתה במשחק החוץ בנס ציונה כמה אופי יש לה. ניצחון ענק 1-0 על המוליכה סקציה נס ציונה צימק את ההפרש ביניהן לשלוש נקודות בלבד, מחזור אחד לפני תום הסיבוב הראשון.

מבחינת המאמן ניסים גיטר, הטבלה היא הדבר האחרון שמאמן הקבוצה מסתכל עליו: "את הכסף סופרים בסוף העונה ולא במחזור ה-12 ולא ה-20", אמר גיטר עוד לפני המשחק. בכלל, נראה כי המטרה העיקרית של המאמן היא להשאיר את שחקניו על הקרקע ולא לתת להם להתבשם מהתוצאות האחרונות.

האהדה לקבוצת הנוער השנה פורצת כל מחסום. זה כבר לא רק הורים ומשפחות אלא ממש אוהדים של הקבוצה, שתומכים בה ומעודדים אותה. המשחק, שנערך ביום שבת, גרם לאוהדים שומרי השבת לבוא ברגל מיבנה עד למגרש האימונים של נס ציונה. "לקח לנו שעה ועשר דקות, אבל זה היה שווה את זה. אישית צעדתי עם משפחת אבוחצירא והיה ממש נחמד. בדרך ראינו עוד אנשים", אמר האוהד עופר דיין, שידוע בחיבתו לקבוצה הבוגרת אבל מגיע קבוע גם למשחקי הנוער. בסך הכל כ-150 אוהדים יבנאים הגיעו למפגש המסקרן הזה בין המוליכה לסגניתה.

 הכדור של המשחק

לטובת כל אלה שצעדו, נקווה כי הגיעו בזמן למשחק כי כבר בדקה השנייה הוא הוכרע. החלוץ בר חליפה אמנם לא בכושר הבקעה בזמן האחרון, אבל הוכיח שוב שלשחק כדורגל הוא לא שכח. חליפה שעט בצד שמאל של ההתקפה, דילג בקלילות מעל שלושה שחקנים, הגביה כדור לתוך הרחבה ומצא את אסף כחלון מול השער. כחלון, שנותר לו רק לגלגל את הכדור פנימה, לא התבלבל והעלה את יבנה ליתרון 0-1 מהיר מאוד. לשחקני נס ציונה לקח קצת זמן לצאת מההלם, אבל עם הזמן הקבוצה הביתית החלה לשלוט במגרש, אבל בעיקר במרכז השדה וללא הזדמנויות ממשיות. דווקא ליבנה היו שתי קורות וכמה הזדמנויות מעניינות.

המוליכה תקפה בכל כוחה וחיפשה את השוויון, וכמעט ועשתה זאת בדקה ה-70 כאשר זכתה לפנדל מוצדק לאחר נגיעת יד יבנאית בתוך הרחבה. נתנאל שטרית, שחזר לעמוד בין הקורות ועובר תקופה לא פשוטה ברמה האישית, זינק לפינה הנכונה ולקח כדור חשוב ביותר, הכדור של המשחק, כשכל חבריו לקבוצה מחבקים אותו מאושר על ההצלה.

עד הסיום הצליחה יבנה לשמור על התוצאה ולזכות בניצחון סופר חשוב במשחק העונה, 0-1 קטן- גדול מאוד. שריקת הסיום גרמה לשחקנים הצעירים של יבנה לקפוץ מרוב אושר, כשגם האוהדים לא מפסיקים לעודד את השחקנים.

 מפוקסים

והמאמן גיטר? הוא בכלל חושב קדימה. "יש לנו משחק חשוב נגד בת ים. לאחר אימון השחרור הראש כבר בבת ים. אין זמן להתלהב יותר מדי. נכון, עשינו ניצחון גדול, אבל זה לא הזמן לחגיגות".

נשמע שאתה לא מתלהב מהניצחון

"אני כן. ראיתי איך נס ציונה הגיעה למשחק. אני רוצה שהשחקנים שלי יגיעו במלוא הריכוז לכל משחק בלי קשר ליריבה וללא קשר למיקום בטבלה".

תנסה לשים את הנקודה שהביאה לכם את הניצחון.

"ללא ספק, פוקוס. השחקנים היו מפוקסים מהשנייה הראשונה, וניתן בבירור היה לראות את זה. אף אחד לא נרדם בשמירה, כל אחד עשה את המוטל עליו והיה מדהים לראות את הטירוף בעיניים שלהם. אני גאה בהם על הניצחון ולא פחות חשוב על הדרך. יש לנו משימה והיא להעלות שחקנים לבוגרים. זה מה שחשוב ולא שום דבר אחר".

עד לפני שבועיים הפער בין שתי הקבוצות עמד על עשר נקודות. משחק השלמה שנגמר בתיקו (קטמון) ועוד שני ניצחונות גדולים (הרצליה מהמקום השלישי ונס ציונה מהמקום הראשון) בתוספת של שני הפסדים של המוליכה, סידרו את הטבלה מחדש לפער של שלוש בלבד.

שחקני יבנה הוכיחו כי הם מסוגלים לנצח כל קבוצה, ועכשיו השאלה היא איך ממשיכים את המומנטום הזה קדימה לחצי עונה שנייה.

מחר (שבת) תחזור יבנה למגרשה הביתי ותארח את מכבי בת ים למשחק שינעל את הסיבוב הראשון. גם למשחק הזה צפויים להגיע אוהדים רבים כדי לתמוך בבחורים של גיטר. בהצלחה.

לאומית נוער (דרום), מחזור 12

1. סקציה נס ציונה            12         15-31    30

2. מכבי יבנה                 12             12-25    27

3. מכבי הרצליה              11            16-27    21

4. גדנ"ע יהודה               12           16-27    21

5. הפועל קריית אונו          12         15-19    20

6. מכבי בת ים               12            22-22    18

7. הפועל ירושלים            11         10-15    17

8. הפועל קטמון              11         12-16    17

9. שמשון תל אביב           12         23-15    14

10. הפועל אשקלון           11         22-16    13

11. הפועל בני לוד           11         20-16    12

12. הכח עמידר ר"ג         11         14-9      11

13. מכבי באר שבע         12         27-14    10

14. צפרירים חולון           12         32-4      1