באגודת הנשים של אליצור יבנה אליפות היא עניין שבשגרה. גם השנה זכתה האגודה בשתי אליפויות.

/File/335697קבוצת הילדות תחת שרביטו של המאמן ניר גוב זכתה באליפות וקבוצת הנערות ב' בניצויו של המאמן גל רווח זכתה אף היא.

גוב מאמן כבר חמש שנים באגודה ולרווח זוהי  השנה השלישית במועדון. שניהם ביחד מהווים את הכוח של האגודה, תחת ניהולו המקצועי של צחי בוטביקה  שעושה ימים ולילות  למען המועדון, שבשנים האחרונות הפך לאימפריה אזורית. – ראיון משותף.

 

שלום לשני האלופים, ספרו קצת על העונה שעברתם..

 

/File/335698גל: "הייתה עונה מדהימה, חייב להגיד שבתחילת העונה דאגתי מאוד וחשבתי שהרמה לא מספיקה,  אבל מהר מאוד הבנתי שהבנות רוצות להתקדם והן  עבדו קשה מאוד , נוצר תלכיד מצוין. מדובר בקבוצה ללא כוכבות  שהשתפרה ממשחק למשחק".

 

ניר: "הילדות האלה עשו עבודה נהדרת, מדובר בילדות שגדלו אותי עוד מהבית ספר לכדורסל, הן זכו באליפות בקט סל ואחר כך גם בילדות. הצלחנו לשמר יציבות וזה לא משהו מובן מאליו, בעיקר  בקבוצת בנות, חייב להגיד שהליגה העונה לא הייתה חזקה במיוחד, אבל זה היה המכשול, לשמור את הבנות חדות, לאתגר אותם, אליפות צריך לדעת לקחת ואני גאה בהן"

 

בכל זאת "שחטתם" את הליגה, מדובר  הישג יוצא דופן..

 

גל: "תודה והקרדיט בעיקר לבנות, צריך להבין שמדובר באגודה מובילה באזור, על זה גם תעיד העובדה שבאות לפה שחקניות מחוץ לעיר."

ניר: "חייב לפרגן לצחי בוטביקה, המנהל המקצועי שבזכותו הכל קורה ועושה עבודה מדהימה, צחי הוא בעל שם בכדורסל הנשים בארץ , הוא ידוע כאיש מקצוע שנותן גב. "

גל: "מצטרף לניר, צחי בנה פה מסורת, משהו שעובד לאורך זמן, מדובר בצוות מנצח ויציבות זה שם המשחק".

 

יש פה שחקניות שיגיעו לרמות הגבוהות יום אחד?

ניר וגל: "יש פה הרבה שחקניות שאם יתמידו וישקיעו יוכלו בהחלט להגיע לרמות הגבוהות. יש גם שחקניות ששולבו גם השנה בקבוצת הבוגרות".

 

ההשקעה שלכם כמאמנים היא גם מעבר לשעות האימונים והמשחקים?

גל: "ברור, עשינו הרבה פעילויות מעבר, אם זה בחנוכה ואם זה באולינג, ארוחות משותפות,  בעיקר צריך לציין שבאמצע העונה עשינו גיבוש בשיתוף פעולה עם אגודת הישגי כרמיאל, התארחנו אצלם וקיימנו המון פעילויות שם, זה גיבש את כולם. מדובר במשפחה לכל דבר".

ניר: אצלי ואצל גל כדורסל זה הדבר המרכזי, חשוב לנו להיות מעורבים מאוד בחיי השחקניות, אם זה בלימודים, חברתית, הרבה שיחות. צריך לזכור שמדובר במתבגרות מורכבות וזה לא קל עבורן, להבדיל מבנים, הרגישות שלהן גבוהה פי כמה. הרבה פסיכולוגיה, הכח שלנו הוא הדברים שמעבר".

 

 

 

 הילה אבידן ועופרי להד, שחקניות באליצור,  סיפרו על הקבוצה שלהן, ההישג והמאמנים:

 

עופרי: "אנחנו קבוצה מגובשת מאוד, רואים את זה על המגרש, יש פה אוירה מדהימה, אני אישית מגיעה מיישובי גדרות, כי באמת כיף פה. גל אחלה מאמן, הוא וניר סוג של גידלו אותי, גל הוא דמות אבהית בשבילי".

 

הילה: "השתפרנו מאוד העונה, הייתה לנו מטרה ועמדנו בה, היינו מאוד ממוקדות ועבדנו קשה.

גל מאמן מדהים, מרגישה שיכולה לפנות אליו תמיד ובכל נושא, ניר גידל אותי מגיל מאוד צעיר ופיתח אותי כשחקנית וכאדם, נלחם בשבילי תמיד ומטפח אותי. חשוב לו מאוד והוא משקיע מאוד תמיד".