כתב- ארז זנו

 

 

 

 

הליגה הלאומית עדיין לא הסתיימה ובאליצור יבנה כבר מתכננים את העונה הבאה. הקבוצה של אוהד יתום רואה את קרית אתא וקרית גת נלחמות על המקום בליגת העל ובינתיים התחילה את הכנותיה לקראת העונה הבאה עם אחת ההחתמות הכי מעניינות שהיו פה בשנים האחרונות. מדובר באוראל לוי, שחקן האקדמיה לכדורסל.

לוי בן ה 19 מתנשא לגובה של 2.17 מ', משהו שאין יותר מדי בכדורסל שלנו ונחשב לנדיר במחוזותינו ובעצם מדובר בשחקן הכי גבוה בארץ. מעבר לכך, ישנם שני דברים מאוד מעניינים לגביו. הראשון הוא הבעיה ברגליים.

לוי מתקשה ללכת כמו כולם וההליכה שלו יחסית שונה. יש לו בעיה לדרוך על הרגל בצורה נכונה ובמשך שנים רבות עבר בין מספר רופאים. כשבנבחרת הקדטים רצו לדעת בדיוק מה קורה, הלכו מאמניו לרופאים מומחים ושם נאמר להם כי על השחקן לפרוש ואין סיכוי שייצא ממנו שחקן כדורסל, עקב הבעיה ברגליים.

/File/268954לוי, וגם מאמניו, סירבו לחוות הדעת הרפואית והמשיכו להאמין. עבודה קשה בתוספת אמונה (נגיע לזה בהמשך) השאירה את הגבוה הצעיר בענף ומאמניו בקבוצות הנוער השונות מאמינים כי הוא עדיין מסוגל להיות שחקן כדורסל טוב מן המניין.

הסיפור השני המעניין לגביו הוא עניין הדת. לוי הוא בחור שומר מסורת שעוטה כיפה על ראשו. במשך שנים רבות לוי היה תלמיד ישיבה ובכל פעם שמאמני הנבחרות ביקשו ממנו להתאמן הם היו צריכים לבקש קודם רשות מרב הישיבה. כעת לוי שמתגורר באשדוד מצטרף לקבוצה הצעירה של אוהד יתום ועשוי לעשות את הפריצה לה הוא מחכה.

מאמן הקבוצה אוהד יתום שאימן אותו שנה אחת באקדמיה אמר על ההחתמה הראשונה "הרופאים אמרו שאין סיכוי שיוכל לרוץ ובטח לא לשחק,  בשל בעיות מולדות חמורות בכפות הרגלים, אבל הוא טיפוס של לוחם, עם המון אמונה, והמשיך לנסות להתאמן, הנחישות שלו תמיד קנתה אותי ונתנה לי להאמין בו, אני שמח מאוד שבחר לשחק אצלי,ובחר לעשות את הצעד הראשון שלו באליצור יבנה, ששחקנים צעירים רוצים עכשיו לבוא ולהתפתח בה,יחד עם זאת, הוא צריך סבלנות, ההתפתחות שלו בכדורסל יכולה להיות קצת יותר מאוחרת ,אני מאחל לו הרבה הצלחה"

העונה כבר ראו ביבנה עד כמה יתום מקדם את הצעירים לא רק במילים אלא גם בדקות משחק מפנקות וללא ספק יהיה מעניין לראות את לוי בפעולה עם המדים הצהובים. בהצלחה.