פיקסלס

אבטחת מידע מאפשרת להגן על המידע שקיים במחשב, לשמור עליו מכל משמר ואפילו לגבות את הנתונים בו במידת הצורך. אחת דרכי ההגנה שנחשבות ליעילות בתחום אבטחת המידע הן תוכנות האנטי וירוס למיניהן. תוכנות אלו מבטיחות את פעולתו התקינה של המחשב באמצעות התגוננות מפני ווירוסים, כלומר תוכנות שמונעות מהווירוסים לבצע את זממם ובאמצעות התרעה על קיומם מבעוד מועד.

 

מהם ווירוסים במחשב?

ווירוסים במחשב הם אלמנטים שיכולים לפגוע במחשב, למשל להאט את פעולתו, לגנוב מידע אישי, למחוק מידע ואפילו לשתק כליל את פעולתו של המחשב. לכן, מומלץ מאוד להתאים את תוכנת האנטי וירוס לאופן השימוש במחשב ולסכנות שהוא עומד בפניהם. למשל, אנשים שגולשים רבות באינטרנט ומשתמשים בדואר אלקטרוני נדרשים לתוכנת אנטי וירוס רלוונטית – תוכנה שחוסמת אתרים או אימיילים עם וירוסים .

 

באיזה תוכנת אנטי וירוס לבחור?

תוכנות האנטי וירוס הנפוצות הן התוכנות הבאות:

  • נוד 32 – תוכנת האנטי וירוס נוד 32 מספקת מערכת רחבה יחסית של הגנה וביטחון למחשב, הן מפני ווירוסים והן מפני תוכנות ריגול (רוגלות ) שונות. המשמעות היא שתוכנה זו מתאימה למי ששומר במחשב מידע עסקי כלשהו, אבל חשוב לזכור – התוכנה מתעדכנת באופן אוטומטי כך שהיא מאפשרת ליהנות מראש שקט למשך זמן רב.
  • נורטון – תוכנת האנטי וירוס נורטון נחשבת לאחת מתוכנות האנטי וירוס הפופולריות שיש. לתוכנה זו אפשרויות שונות של הגנה ואבטחת מידע – מה שאומר שהיא הרבה מעבר לתוכנת אנטי וירוס קלאסית.
  • איסט – תוכנת האנטי וירוס איסט מאפשרת הגנה על מידע שקיים הן על מחשבים אישיים, הן על מכשירי טאבלט למיניהם והן על טלפונים ניידים. תוכנה זו מתעדכנת באופן שוטף וההגנה שהיא מספקת פועלת כל עוד המחשב, הטאבלט או הטלפון הנייד נמצאים בשימוש.

מכיוון שהבחירה בין האפשרויות קשה מומלץ להתייעץ לפני רכישתם עם מומחים בתחום, למשל חנות מחשבים שמחזיקה מלאי של תוכנות אנטי וירוס שונות. אנשי החנות יוכלו להתאים את התוכנה לאיומים שבפיהם עומד המחשב שלכם – מה שאומר שאתם תיהנו מאנטי וירוס בהתאמה אישית ומשירות הוגן במיוחד.

מומלץ שחנות זו תפעיל אתר אינטרנט שבו ניתן לרכוש את תוכנות האנטי וירוס השונות, לקבל מענה מקצועי וליהנות מתשובה לכל שאלה בתחום זה. לכן, יש לבחור בחנות שעומדת לרשות לקוחותיה באמצעים שונים (למשל טלפון ואימייל), שפתוחה במשך שעות רבות ככל הניתן ושמפעילה גם מעבדת תיקונים לכל מקרה של תקלה.